Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB fizetést le kell mondanom...

TB fizetést le kell mondanom (T1011)?

Figyelt kérdés
Májusig járt nekem TB, és rögtön átvállaltam a fizetését, amit be is fizettem. Ebben a hónapban már elkezdek dolgozni, így már lesz biztositással járó jogviszonyom. Járulékfizetés végét be kell jelentenem a NAV-nál? Ügyfélkapun keresztül nézegettem a dokumentumot, és kér ez esetben átvállalóról adatokat. Előre is köszi a válaszokat.

2018. jún. 2. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy lesz jogviszonyod, hogy például vállalkozásod lett, akkor be kell jelentened a végét. De ha munkaviszonyod lett, akkor nem kell, azzal, hogy a munkáltatód bejelent, el van intézve. Mindkét esetet a saját bőrömön tapasztaltam, azért tudom.
2018. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha munkaszerződésed lesz, akkor neked nem kell bejelentened az önálló TB fizetés végét.
2018. jún. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Májusig járt nekem TB, és rögtön átvállaltam a fizetését," :)


Inkább: Kötelező jelleggel bejelentkeztem a járulék fizetése alá... :)


Egyébként akkor nem kell kijelentkezni alóla, ha biztosítással járó jogviszonyod keletkezik, mert ilyenkor a munkáltató/kifizető adatot szolgáltat a NAV-nak, tehát tud róla az adóhatóság, hogy megszűnt X. Y. naptól a fizetési kötelezettséged, és automatikusan "levégeli" azt, és írásban még tájékoztat is róla.


Ilyen biztosítással járó tipikus jogviszony a munkaviszony (persze nem feketén), valamint az álláskeresési járadék folyósításának időszaka is.

2018. jún. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, munkaviszonyom lesz. Szóval, akkor semmi teendőm. Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 3. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!