Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi partnert miért...

Külföldi partnert miért piszkálja a NAV?

Figyelt kérdés

KATA-s EV vagyok. Van egy német partnerem akinek 1 millió felett számláztam tavaly ami ugye adatszolgáltatási kötelezettséggel járt.

A napokban kapott egy levelet és nem tudja értelmezni, de teljesen be van pánikolva és abba akarja hagyni a velem való munkát, mert vélelmezik, hogy munkaviszonyban állok vele és őt meg fogják büntetni ha ez így van.


Én eddig azt hittem, hogy a NAV nem vélelmezi külföldre történő számlázás esetén a munkaviszonyt, mivel földrajzilag ez kivitelezhetetlen.


Illetve furcsa nekem, hogy én nem kaptam eddig ilyen levelet még, hogy nyilatkozzak a dologról. Ugye ez kivédhető, ha nyilatkozom arról, hogy a saját telephelyemen/székhelyemen dolgozom a saját eszközömmel (számítógép), de én úgy tudtam eddig, hogy külföldi partnernél ez alapból kiesik.


Ilyenkor mi van?



2018. jún. 9. 02:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az van, hogy meg kell válaszolni a levelet. Egyébként meg egyáltalán nem kivitelezhetetlen egy külföldi székhelyű cég alkalmazottjának lenni Magyarországon. Egyébként forgalmad hány %-át teszi ki ez a német cég?
2018. jún. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Majdnem az egészet igazából. De erről nem nekem kellett volna levelet kapni elsősorban? Milyen dolog ez, hogy a NAV csak úgy minden egyéb infó nélkül zaklatja a külföldieket? Nekik meg gőzük sincs erről az egész hülyeségről, jó hogy bepánikolnak.
2018. jún. 9. 09:29
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Talán meg nem lehet SENKIVEL burkolt munkaviszonyod, sem itthon, sem a németeknél, sem Üzbegisztánban. Nagyon szigorú feltételei vannak, hogy egyértelmű legyen, ez nem munkaviszony. ha így be van szarva, akkor ezek szerint okkal. Itthon pl. ugyanolyan jogcímen 200k feletti szolgáltatásnál már szerződni kell.

Szerződtetek egyáltalán vagy csak te így számlázgatsz?

2018. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
A NAV ahhoz, hogy döntést hozzon, infót szerez be mindenhonnan. És majd utána közlik, hogy átminősítették-e a dolgot vagy sem. Ha szinte csak onnan van bevételed, akkor abból baj lehet. Van olyan, hogy távmunka, ugye, nem kell annak a cégnek az irodájában üldögéned ahhoz, hogy valami munkaviszony legyen. A saját számítógép ugyan másik irányba billenti a dolgot, de ez nem elég (sok ügynök használja pl a saját gépkocsiját, mégis munkaviszonyban áll)
2018. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Már nem azért, de miért kéne szerződnöm egy ügyféllel aki tőlem vásárol szolgáltatást? A boltban se köt velem szerződést a pénztáros. Szerintem egy szerződés megléte pont gyanússá teszi az egészet, de ez nyilván csak az én szemszögem.

Azért van beszarva az ügyfelem, mert a NAV szokás szerint mindenféle büntetésekkel riogatja és külföldön egyáltalán nem ez a módi, nem azért, mert nem tiszta a dolog.

2018. jún. 9. 14:36
 6/22 anonim ***** válasza:
41%
Pont szolgáltatásnál KÖTELEZŐ szerződni, méltóztass utánaolvasni a társaságiadó törvényben. Valószínű a német törvényekben is van ilyenre szabályozás. És azért ideges, mert rájött, hogy elcseszte, büntetni a semmire nem fognak.
2018. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
KATA-s EV-re mióta vonatkozik a társasági adótörvény?
2018. jún. 9. 14:57
 8/22 anonim ***** válasza:
56%
Akkor a német cégre a saját országa törvényei. De ettől függetlenül SEM szabad burkolt munkaviszonyban dolgozni, ezt szerződéssel ki lehet védeni meg a megfelelő dokumentációval. ti nem tettétek, ezért van a cég szarban. Így már sikerül megérteni?
2018. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%
Bár nem tudod, de a boltban is szerződést kötsz, csak épp ráutaló magatartással. Milliós ügyletekről meg végképp szokás írásbeli szerződést kötni.
2018. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy a dolog tiszta-e vagy sem, majd a NAV eldönti. Amúgy külföldön is átminősíthetnek munkaviszonnyá valamit, ne hidd, hogy ez csak magyar sajátosság. Egyébként nem velünk kell vitáznod, hanem mad a NAV-val. Bár hozzászólásaid alapján nem sok esélyed lesz..
2018. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!