Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi partnert miért...

Külföldi partnert miért piszkálja a NAV?

Figyelt kérdés

KATA-s EV vagyok. Van egy német partnerem akinek 1 millió felett számláztam tavaly ami ugye adatszolgáltatási kötelezettséggel járt.

A napokban kapott egy levelet és nem tudja értelmezni, de teljesen be van pánikolva és abba akarja hagyni a velem való munkát, mert vélelmezik, hogy munkaviszonyban állok vele és őt meg fogják büntetni ha ez így van.


Én eddig azt hittem, hogy a NAV nem vélelmezi külföldre történő számlázás esetén a munkaviszonyt, mivel földrajzilag ez kivitelezhetetlen.


Illetve furcsa nekem, hogy én nem kaptam eddig ilyen levelet még, hogy nyilatkozzak a dologról. Ugye ez kivédhető, ha nyilatkozom arról, hogy a saját telephelyemen/székhelyemen dolgozom a saját eszközömmel (számítógép), de én úgy tudtam eddig, hogy külföldi partnernél ez alapból kiesik.


Ilyenkor mi van?



2018. jún. 9. 02:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nyilván életszerű, hogy heti szinten 3-4-5x100-200 eurokról szerződéseket fogunk írogatni. Elég jó könyvelőm van és ő sem mondta, hogy ez szükséges.

A hozzáállásom nem tudom miből szűritek le, de szívetek joga, gondoljatok amit akartok. Kioktató, lekezelő hangnemet meg tartsátok meg otthon a négy fal közé.

2018. jún. 10. 01:22
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem, ha a könyvelődnek eszébe sem jutott, hogy ez veszélyes akkor nem jó. Ha nincs szerződés, akkor mégis mi alapján fizetnek? Hogyan dőlt el az ár? A fizetési határiő? stb. Milliós nayságrendű munkánál az a természetes, ha kötnek válakozási szerződést a felek. Ha az sincs, az is burkolt munkaviszonyra utal.
2018. jún. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

Keretszerződés, órabér alapján számlázol, számlával együtt teljesítés igazolás.

Szerződésben kikötni, hogy a saját eszközeiden, és szabadidődben végzed a melót.

Szevasz, és nincs miről beszélni.

Ha gáz volt beküldte a szerződést, a számlákat, és az igazolást. Nem is volt gond.

2018. jún. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Ti amúgy dolgoztatok valaha vállalkozóként, vagy csak szabályokat tudtok biflázni? Órabér? Egy vállalkozónál? Alkotóművészetnél? Megmondja, hogy mit szeretne én meg megmondom hasraütés szerűen, hogy mennyit kérek érte. Ha többet rendel egyszerre, akkor alacsonyabb árat adok. Pont ettől lesz vállalkozó a vállalkozó és nem munkabéres dolgozó, hogy nem órabérben dolgozom...az ár mindig szóbeli/e-mailben/skype-on történő megegyezés alapján történik. A munkák amiket csinálok a felkérést követően 24/48 órán belül kész vannak, aztán jöhet a következő. Nem életszerű naponta-kétnaponta szerződést kötni, mivel ezek nem milliós projektek, hanem 100-200 euros tételek, nem egyben számlázom ki az 1 milliót, jó lenne, ha végre felfognátok. Fizetési határidő szintén szóban/e-mailben/skype-on, néha volt, hogy tudtuk, hogy most egy csomó megrendelése lesz és egyben fizetett 1-2 hét múlva. Mivel már 1,5 éve együtt dolgoztunk, ezért kialakult a bizalom, így megengedtem neki.

Nem tudom tényleg Ti miről beszéltek, de mondom, ez tökre nem életszerű.

Én kínálok egy szolgáltatást, megkérdezik, hogy mi az ár, megkérdezem, hogy neki mi kell és mennyi, milyen időközönként, rámondok egy árat és kész. Csinálom. Ha rendelek egy webshopból naponta egy zoknit (regisztárció nélkül akár), akkor sem kell szerződnöm. Kapom a számlát, adom a pénzt, kapom azt amiért fizettem.

2018. jún. 10. 13:18
 15/22 anonim ***** válasza:
45%

Ezt is szerződésbe lehet foglalni, hogy az eladó egyedileg ad árajánlatot és bőven le lehet fektetni egy fizetési határidőt is, most aztán nem kötelező mindig akkor kifizetnie, ha neked mindegy.

És igen, teljesen életszerű, be lett volna véve legalább a seggetek.

2018. jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Maximum egy éves együttműködési szerződést tudnék elképzelni, de azt, hogy heti szinten többször szerződést írogatunk, az nevetséges.


Ezt meg mint mondtam azért nem gondoltam szükségesnek, mert a könyvelőm több éves tapasztalattal a háta mögött azt mondta, hogy külföldi partnernek történő számlázás esetén nem vélelmezik a munkaviszonyt.

2018. jún. 10. 15:07
 17/22 anonim ***** válasza:

Azért nem bunkónak lenni, mert nem tudod a kishátsód bevédeni.

Vállalkozó vagyok, grafikai, 3D-s tervezés, 3D nyomtatás.

Bizony el lehet számolni órában.

1 hónapja darut kellett tervezni, elküldték a képeket, a mértek alapján kiszomáltam nyomtatási költséget, majd megbecsültem az órát, hozzá adtam 30% időt, és voilá árajánlat szerződésben leírva, részletezve.


Ezt művész rizsát hagyjuk. Ez üzlet. A művész nem pénzért dolgozik.

Azért vagyok vállalkozó, mert drága az idő, és minden percét kiszámlázom.


Teljesítés igazolást írtam. Ha nem tudod mi a különbség keretszerződés, és teljesítés igazolás között, rossz könyvelőd van.


És amit leírtál legutóbb klasszikus bújtatott foglalkoztatás.

2018. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom még egyszer, utoljára. Ne hasonlítsd a Te helyzeted, hogy csinálsz egy eseti megbízásra 1db szerződést azzal, amikor van egy fix megrendelőd és heti szinten többször "szállítasz" neki valamit.
2018. jún. 11. 11:47
 19/22 anonim ***** válasza:
45%
Pont azért hasonlítja, mert az ő esete nyilván nem munkaviszony, a tied viszont gyanús.
2018. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
45%

Mégegyszer, leírtam mit kellett volna csinálni.

Ha a partnered nem mutatja be ezeket, bünti lesz mindkettőtöknek.

Utána nem lehetsz Katás 2-3 évig, plusz 400 ezer körül lesz a bünti.

Ahelyett, hogy itt szájkaratézol, gyorsan láss neki papírokat gyártani.

Ő utána te jössz, és ha ezt a stílus nyomod a NAVban, szájba fognak vágni egy plusz büntetéssel.

2018. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!