Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladok egy autót hogyan...

Ha eladok egy autót hogyan kell és mennyit adóznom utána s hogyan csökkenthetem a tételt ha nem tudom igazolni, mennyiért vettem?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 19:46
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Magánszemélyként nem kell adóznod az eladott autó után. Cégként meg már eleve elég nagy probléma, ha nem tudod igazolni, hogy mennyiért vetted.
2018. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Magánszemélyként nem kell adóznod az eladott autó után."


Ez egyáltalán nem biztos.


Magánszemélyként ingóságot értékesít. Nem tudja igazolni, hogy mennyiért vette. Akkor a bevétel 25 %-a számít jövedelemnek, és annak a 15 %-a lesz a személyi jövedelemadó.


Viszont nem kell jövedelmet sem megállapítani, ha az értékesítésből származó bevétel nem haladja meg a 600 ezer forintot.


Ha meghaladja, akkor bevallás kell róla, viszont nem kell megfizetni az ebből származó jövedelem adójának a 30 ezer forintot meg nem haladó részét.


Magyarul: Ha 600 ezer alatt adtad el, akkor nem kell foglalkoznod vele úgy sem, ha nem tudod igazolni, hogy mennyiért vetted.


Ha 600 ezer felett vetted, akkor bevallás kell, de nem kell megfizetni a kiszámolt SZJA-t 30 ezer forintig, csak a "fölötti" részt.

2018. jún. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ha 600 ezer felett vetted, akkor bevallás"


... javítom: Ha 600 ezer felett adtad el... :)

2018. jún. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!