Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladott ház utána akkor is...

Eladott ház utána akkor is kell adozni ha már vettünk másikat?

Figyelt kérdés
2013ban 3millioért vettük. Most 4,8millioért adnánk el. Oktoberben vettünk egy másik házat 7millioért. Ezután fizettünk kettem együtt 104ezer illetéket. A régi ház után igy is kell adozni?
2018. febr. 12. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Az szja fizetési kötelezettségnek nincs köze ahhoz hogy vettél másikat. Tehát igen kell adózni
2018. febr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Viszont ha csak idén adod el akkor az már adómentes!!!!
2018. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
nem tudom, az illeték hogy jött ki ennyire, a 7 millió 4%-a 280.000 Ft. Ha most eladjátok a régit (1 éven belül), akkor az arra eső részt visszakérhetitek. De ezek szerint ti már kaptatok valami illetékkedvezményt.
2018. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor is adomentes ha 13 novemberbe vettük?

A7milliobsn volt 2,2csok.

2018. febr. 12. 11:08
 5/6 xswerdy ***** válasza:

az adómentességnél a naptári év számít, tehát nem a vétel és eladás között eltelt teljes évek.


ha 2013-ban vetted, akkor 2013-14-ben az egész jövedelem adóköteles, aztán folyamatosan csökken, végül 2018-tól adómentes.


Szerintem a csok illetékkedvezménye független a cserepótló vételétől, szóval ha az vétel után 1 éven belül eladtok, akkor visszakaptok az illetékből.

2018. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget!
2018. febr. 12. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!