Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi szabadság illet meg?

Mennyi szabadság illet meg?

Figyelt kérdés
2018.04.16-tól vagyok alkalmazásban.37 évesen azt tudom,hogy 26 nap járna a teljes évre.Darab év esetén hogyan kell kiszámolni,hogy mennyi szabi jár?Van két kiskorú gyerkőcöm rájuk is járna időarányosan a négy napból valami?A munkáltató felé jeleznem kell,hogy a gyerekekre is igénybe szeretném venni?Tehát arra akarok kilyukadni,hogy rákérdeztem a munkaadómnál a plusz 4napra és közölte velem hogy az is bele van szamolva az összesített szabimba.(Semmi nyomtatványt nem írtam alá a gyerek adataival).Akkor ,mi alapján kaphattam hozzá a rendes szabim mellé.Ezt én a bérpapíron nem látom külön feltüntetve. 19 szabi van összesen í.Az reális és akkor még a plusz 4 akkor lehet ebben benne van.Köszi a válaszokat aki fel tud engem világosítani.
2018. jún. 12. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
21 nap jár.
2018. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2018. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mondjuk nem úgy szabályos a számolás, ahogy a kalkulátor számol...
2018. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

21 nap jár december 31-ig.


2018. április 16-től december 31-ig 260 naptári nap van.


Egész évre 26 nap + 4 nap pótszabi jár. Ez 30 nap összesen.


30 nap : 365 nap x 260 nap = 21,320 nap

A kerekítés szabályai szerint ez 21 napot jelent.


:)


Tehát a gyerekek után járó szabi a 19 napban nincs benne. De lehet, hogy az "összesített" szabiban benne van, csak nem tudom, hogy ez az összesített szabi a cégnél hol szerepel. :)

2018. jún. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen!
2018. jún. 13. 06:06
 6/7 A kérdező kommentje:
A pótszabit semmiféle nyomtatvány kitöltése nélkül megadják?Vagy hogy is van ez?Mert a munkaadóm szerint be van számolva de szó sem esett a gyermekeim számáról.Vagy ezt már a könyvelőjének a rendszer az adataim alapján beadja valahonnan?
2018. jún. 13. 06:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt nem tudhatom, de az biztos, hogy kevesebbet nem biztosíthat, mint ami jár. Ha úgy ad, hogy nem lennél rá jogosult, de őt ez nem zavarja, hát legyen, ezt semmi nem tiltja. Ilyen munkáltató viszont nem igen létezik. Olyan több van, aki még azt sem biztosítja, ami jár. :)


A szokás az, hogy nyilatkoztatják a dolgozót írásban, hogy hány fő 16 éven alulit nevel a háztartásában, hiszen azt nem tudhatja, hogy még mindig a háztartásodban van, vagy már kikerült onnan.


Nos ezért kell az írásbeli nyilatkozat...

2018. jún. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!