Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy "takarítócég" 2 hónapja...

Ha egy "takarítócég" 2 hónapja takarít nálunk "feketén" akkor utólag kiszámlázhatja az összeget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt eg kis összecsörrenés egy emberrel aki takaírókat küld pár kiadó apartmanunkba. Egyszer piszkosan hagytak egy WC-t amiért mi bevételtől estünk el, és nem akartuk kifizetni. Erre Ő aztmondta, hogy feljelent a NAV-nál előre megfontolt költségvetési csalás címen.

A gond, hogy nem írtam vele egy szerződést sem alá+egy számlát sem kaptam, amire aztmondta, hogy akkor Ő kiállítja az előző honapokra.


A kérdésem, hogy ebből ki jöhet ki rosszul? Én vagy ő? Gondolom ő, csak a jogi részét nem értem, hogy ki mennyit számlázhat visszafelé.


Köszönöm, hogy elolvastad, és segítesz.



2018. jún. 22. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ebből egyikőtök sem jönne ki jól. Egyrészt neked be kellett volna jelenteni őket hogy ne feketén dolgozzanak ezért téged büntetnek. Másrészt ők nem adtak számlát, amit szerintem adtak volna ha bejelented őket.
2018. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fordítva ül az ember a lovon ezzel a feljelentés dologgal, mivel itt ő az, aki adót akart csalni. Elképzelhető, hogy utólag is ki tud állítani kézi számlát, akár azokra a napokra, amikor fizettél neki, persze ez nem szabályos.
2018. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig ha nincs szerződés, akkor nem tud mit csinálni, én biztosan nem fizetnék neki, ha akarja jelentse fel saját magát.
2018. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Készpénzben vagy átutalással fizettél?

Számlát nyugodtan kiállíthat, ha a nem tudja bizonyítani, hogy ott munkavégzés történt.

2018. jún. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!