Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Bwin oldalról származó...

A Bwin oldalról származó nyeremény adóköteles?

Figyelt kérdés

Szerencsém volt, több milliós összeget nyertem rouletten, és nem tudom, hogy adóköteles-e. Több cikket olvastam, mindegyik mást állít.


Ha adóköteles, akkor mit kéne fizetni? 15% SZJA és 22.5% ECHO?


Ha nem adóköteles, akkor is kell jelenteni az adóhatóság felé?


A nyereményből lakást szeretnék vásárolni (vagyis ez lenne az alapja), így a vagyonosodási vizsgálatot is kockáztatom?


Előre is köszönöm a választ.



2018. júl. 5. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Echo nincsen, vagyis van, az az angol visszhang, EHO van, ami 19,5%

És igen, adóköteles.

2018. júl. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A bevételből levonod a kiadást amit igazolni tudsz. Utána maradék összegnek veszed a 84%-át.


A 84%-os összegnek veszed a 15%-át ezt SZJA adóelőlegként negyedév után 12 napod van átutalni a NAV SZJA számlára (adónemkód: 103), kedvezményezett neve: NAV, közleményben az adóazonosító jeleddel. Ha még júniusban nyerted akkor július 12-éig. Ha júlisusban nyerted akkor október 12-éig.


A 84%-os összegnek veszed a 19,5%-át ezt EHO adóelőlegként a fentiekhez hasonlóan áutalod, annyi a különbség hogy másik bankszámlaszámra (adónemkód: 152).


Az adónem kódok alapján itt tudod megnézni a bankszámlaszámokat:

[link]


Ezután jövőre beírod az adóbevallásodba az egyéb jövedelem EHO-val sorba.

2018. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy fogadásonként kell nézni a költséget, tehát ha egy pörgetésnél felraktál 10000-t és abból nyertél 2 milliót akkor 10000 a költséged amit levonhatsz. Ha előtte buktál 1 milliót akkor is.
2018. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolso, és azt szerinted a NAV honnan fogja tudni hogy, hogy jött össze az össz nyereménye? A NAV-ot max az érdekli mennyi volt a teljes haszna.
2018. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy hogy amit kiutal a bankszámlára az a bevétel. A kiadást meg neked kell igazolnod az oldalról letölthető és kinyomtatható tételes fogadási listáddal, ha nem tudod akkor adózhatsz az egész kiutalt összegre.
2018. júl. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én nem fizetném be ha én azt a pénzt nyertem akkor az az enyém. Ne fizesd be. Inkább fogadjanak ők is. Nem?
2021. ápr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok, a NAV egyébként mi alapján kezdene el vizsgálódni? Szúrópróba szerűen csinálnak ilyet? Csak mert nincs olyan ismerősöm, aki mondjuk egy bet365-ös, vagy unibetes fogadás után adózott volna, mégsem történt senkivel soha semmi. (Velem sem)
2022. febr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!