Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Több évvel ezelőtti késedelmi...

Több évvel ezelőtti késedelmi pótlékot (TB tartozás miatt) le lehet kérdezni on-line?

Figyelt kérdés

Csak most derült ki számomra, hogy 2015-ben nem lett befizetve egy havi TB járulék. Ezt azóta kifizettem.


Az elmaradás miatt felszámolt késedelmi pótlékot is ki szeretném fizetni, de ennek az összegét nem ismerem. Valami olyasmit olvastam, hogy on-line csak az előző évi késedelmi pótlékot lehet lekérdezni, a régebbieket nem. Ráadásul mindenhol azt láttam, hogy "nettó késedelmi pótlék". Ez azt jelenti, hogy erre jön még valami adó és nekem egy bruttó összeget kell majd végül befizetni?


Le tudom én egyáltalán kérni on-line, hogy 2015.01.01-től a mai napig bezárólag összesen mekkora késedelmi pótlékot számoltak el nekem, hogy be tudjam fizetni?


2018. aug. 12. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Igen, le tudod kérni. Ügyfélkapun keresztül az adószámlád meg tudod nézni, akár tavalyi évre lekérve is. Egyébként a záró egyenleget mindig átviszik a következő adóévi számla nyitó egyenlegeként.


A nettó késedelmi pótlék egy félreérthető elnevezés, arra már nem megy rá semmi. Egyébként az adóhivatal most kezdte el "kipostázni" azoknak az ügyfeleknek az adószámla egyenlegét, akinek van rajta valamilyen "mozgás". Előírás, befizetés, túlfizetés, hátralék, átvezetés tb. Tehát biztosan kapsz, ha ebbe a körbe tartozol. Ha ügyfélkapud van, akkor oda, ha nincs, akkor a lakcímedre postázzák. Abban az esetben, ha kis összegű a késedelmi pótlék, a törvény szerint letörlik. Lehet, hogy már nincs is fizetnivalód, és hiába is várod erről az értesítést.


Egy havi eü. szolg. járuléknak a késedelmi pótléka pár száz forintnál nem lehet több, így véleményem szerint azt már régen eltörölték.

2018. aug. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor hagyom a fenébe, biztos eltörlik ezt is. :)


Egyébként semmiféle értesítőt nem kaptam erről az elmaradásról egyik évben sem. Direkt visszanéztem az Ügyfélkapun az összes dokumentumot az elmúlt évekből, de minden évben csak egy általános tájékoztatót küldtek, hogy hol lehet lekérdezni, hogy van-e tartozásod vagy túlfizetésed. Én pedig ezelőtt sosem kérdeztem le, mert azt tudtam, hogy túlfizetésem biztos nincs, a tartozásról pedig úgy gondoltam, hogy ők biztos küldenek majd egy értesítőt, ha esetleg lesz. Hát 3 éve nem küldtek. :D Kizárólag a tartozás összegéből tudtam kikövetkeztetni, hogy ez még egy 2015-ös évből való elmaradás.

2018. aug. 12. 07:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Belépsz Mayarorszag.hu, utána ebev szolgáltatás, utána a menüben szolgaáltatások, adószámla és pótlékadatok, adószámla.


Új lekérdezés: adónem szűrésnél kiválasztod a késedelmi pótlékot.


Ebben az 2016 dec. 31-ig felgyűlt késedelmi pótlék lesz benne. A 2017-es évi kb. most szeptemberben fog belekerülni. A 2018-as évi meg jövő szeptemberben jelenik meg.

2018. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, közben megtaláltam. Azt írja, hogy nincs lekérdezhető késedelmi pótlékom, tehát akkor az előző válaszolónak igaza lehet, és az előző években mindig törölték, mert kisösszegű volt.
2018. aug. 12. 17:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Amit én írtam az nem ír ilyet, a generált PDF-ben 0 Ft adózoi tartozás van írva ha nincs tartozás.
2018. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja bocs, én a pótlék-levezetés menü alatt néztem. Ott azt írja: "Önnek nincs elektronikusan lekérdezhető késedelmipótlék-felszámítása".


Az adószámla menü alatt lekérdezve pedig a PDF-ben csak két sor van:


Személyi jövedelemadó egyenleg 0

Egészségbiztosítási alapot megillető bevételek +6930


Ez az, amit befizettem, de ez sem ír a késedelmi pótlékról semmit.

2018. aug. 12. 20:06
 7/9 A kérdező kommentje:
Lekérdeztem leszűkítve csak a késedelmi pótlékra is, ilyenkor nem is generál PDF-et, csak egy áthúzott monitor ikon jelenik meg a listában. Ha fölé viszem a kurzort, azt írja ki "A hiba okának megtekintése." és ha rákattintok, akkor azt írja: "Nincs adat".
2018. aug. 12. 20:11
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az adószámla menü alatt lekérdezve pedig a PDF-ben csak két sor van:



Személyi jövedelemadó egyenleg 0


Egészségbiztosítási alapot megillető bevételek +6930"


Ha lenne hozzá késedelmi pótlék, akkor az 138. adónemen szerepelne a fenti adószámládon.


Ezek szerint nincs, nem kell máshol kutakodnod.


A 2017. évi hátralékok után idén szeptember és november közötti időben könyvelik fel az adószámlára a kiszámolt késedelmi pótlékokat.

2018. aug. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"A 2017. évi hátralékok után idén szeptember és november közötti időben könyvelik fel az adószámlára a kiszámolt késedelmi pótlékokat."


Köszi, de most, hogy már tudom, hogy eltörlik, már nem érdekel. Nem fogom feleslegesen kifizetni. :) A 2015-ös, 2016-os évieket eltörölték, szóval akkor majd a 2017-eset és a 2018-asat is el fogják idővel. :)

2018. aug. 13. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!