Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV mikor kuldi az ingatlansze...

NAV mikor kuldi az ingatlanszerzerzesi illetekrol szóló hatarozatot?

Figyelt kérdés
A beadastol szamitva illetve a tulajdon atirasatol szamitva? Nem kaptam, pedig masfel honapja az en nevemen van a haz.
2018. aug. 19. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem utána jött kb. egy hónapra, amikor ténylegesen a nevemre került az ingatlan.
2018. aug. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ügyintézési határidő 30 nap. A NAV nem foglalkozik azzal, hogy mi történik az ingatlan-nyilvántartásban. Ő onnantól kezdve kezd el dolgozni, amikortól az iratot megkapja hozzá.


Nekem például 5 hónap volt, valamiért. Én nem aggódtam. Legalább addig tudtam gyűjteni rá.


Arra figyelj, hogy hova küldik a határozatot. Nekem a régi címemre küldték, ahol már nem laktam, mivel vettem egy lakást (amire az illetéket kellett kivetni), és oda költöztem. Időnként visszajártam a régi lakásom új tulajdonosához, hogy nem jött levelem. Egyszercsak jött... :)

2018. aug. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A párommal 2016 nyarán vettünk lakást. Augusztus végén lett a miénk hivatalosan is. A NAV valamikor decemberben keresett minket ez ügyben.
2018. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Junius elejen lett beadva nekik, amikor minden más is.. Szoval csusznak. De a régi cimemre nem kuldtek. Most atiranyittattam a postat is, csak megkapom... Vagy menjek be a NAVhoz? Amiatt félek, nehogy ne tudjak fellebezni, ha az összeg nem tetszene. Csokot vettem fel, igy kevesebbet kellene fizetni, es ha ezt nem veszik figyelembe, vagy azt hogy reszletfizetest kertem, tudom modositani a 15 napban de ha későn kapom meg, kicsit gáz. Ezert kérdeztem, jart-e még ugy valaki, hogy később kapta meg, mint 30nap.
2018. aug. 20. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi a beköltözésünk után 3-4 hónappal kaptuk meg a határozatot, tehát a birtokbaadástól kb. fél év telt el.

Tértivevénnyel jöttek a levelek és a fellebbezési idő a általában kézhezvételtől számított 15 nap (vagy 15+15 nap, nem emlékszem már pontosan), szóval elvileg nem fordulhat elő, hogy még meg sem kaptad, már le is telt a határidő. Kár parázni szerintem. Főleg júniusi ügyintézéssel.

2018. aug. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!