Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízási szerződéshez ért...

Megbízási szerződéshez ért valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudom, hogy jó kategóriába írok-e.

A főnököm előállt azzal,hogy a továbbiakban megbízási szerződéssel foglalkoztat.

Ő egy egyéni vállalkozó.

4órában vagyok,havi 40ezer ft-ot kapok.

Fizet utánam járulékot? Azt mondja igen, és 80ezre van rám,ebből 40 jut kézbe.

Köszönöm a segítséget.


2018. aug. 26. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Fizet igen. 80 ezerből bőven kijön minden járulék és a nettó díjad.
2018. aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem,miért nem jelent be rendesen 4órába..akkor 48-at kapnék,elvileg azt mondta,akkor is kijönne 80-ból.

Valaki segítene?

2018. aug. 26. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Javaslom a következő kalkulátort:


[link]


Nekem is van olyan munkahelyem (mellékállás), ahol így kapom a fizetésem.

2018. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha megbízási szerződéssel alkalmaz, akkor nem leszel jogosult álláskeresési támogatásra, mivel nem a klasszikus, normál bejelentett munkaviszony.


Egyébként a helyedben SEMMIKÉPPEN NEM VÁLLALNÁM EL ezt a munkát: ugyanis a MINIMÁLBÉR (kedvezmények nélkül) nettó 91.770 ft, aminek a fele, azaz 4 órás munkaviszonyban NETTÓ 45.885 ft, tehát ennyit MINDENKÉPPEN MEG KELLENE ADNIA. Szerintem ezért nem akar 4 órába bejelenteni.


Egyébként a minimálbér bruttó 138. ezer ft, aminek a fele ~ 70 ezer - tehát elvileg még "jól is járna".

Kösd az ebet a karóhoz, hogy jelentsen be normálisan 4 órára és adja meg a nettó 46 ezret.

2018. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi,ên is keveslem..

És azt mondja,hogy emellé nem kaphatok családi adókedvezményt 1 gyerek után..

2018. aug. 26. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

... valamint önálló tevékenységből származó jövedelmet szerzel, tehát más adószabályok vonatkoznak rá.

Ilyen esetben bevételed származik, amivel szemben költséget számolhatsz el hitelt érdemlő bizonylatok alapján. A kettő különbözete lesz az adóköteles jövedelmed. Az önálló tevékenységre vonatkozóan egyéb nyilvántartási kötelezettséget is előírhat a törvény számodra. Mivel a foglalkoztatód "kifizetőnek" minősül, ezért költségnyilatkozatot kell tenned neki, ami alapján számol, és levonja a kötelezőket.


Egyébként az, amire a főnököd készül, akár színlelt munkaviszonynak is minősülhet. A munkaviszonyt "átalakítja" megbízási jogviszonnyá. Ezt egy időben keményen vizsgálta az adóhatóság, főleg ha a munkaviszony tipikus jegyei a megbízási szerződés ellenére is felfedezhetőek a foglalkoztatás során.

Csak óvatosan!

2018. aug. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!