Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeretnék mellékállásban a...

Szeretnék mellékállásban a Fiverr nevezetű freelancer oldalon munkákat elvállalni. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Az elején nem lesz elég vevőm, így valószínűleg nem KATA-ban akarom megoldani, mert ott elvileg mindig fixet kell fizetnem havonta és a semmire nem akarok fizetni adót.

Ha lesz egy munka azon kb 1-3 hétig fogok dolgozni és ugye a munka végén számlát is kell kiállítanom. Van valakinek tapasztalata ez ügyben, hogy hogy érdemes ennek nekifutni. Esetleg, valaki tudna tanácsolni egy jó és megfizethető adótanácsadót, könyvelőt Budapesten aki segít nekem a elindulásban?

Köszönöm!



2018. aug. 28. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

ha KATA-s nem akarsz lenni, akkor kérj ki egy adószámot a navtól és legyél adószámos magánszemély.

amint van elég vevőd, térj át KATA-ra. mellékállásban csak 25 000 (feltéve, hogy a főállásod havi min. 36 óra)

2018. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Olvastam az adószámos magánszemélyről, aminek más az adózása mint az EV/KATA vállalkozónak. Ez nem jelenthet bajt? A vevőnek jeleznem kell, hogy adószámos magánszemély vagyok és ezért más számlát állítok ki neki?
2018. aug. 30. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!