Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATAsként mennyit számlázhatok...

KATAsként mennyit számlázhatok idén, ha 08.11től van vállalkozásom és nem akarom átlépni az ÁFA határt?

Figyelt kérdés
Könyvelőm nyaral és csak jövő héten érem el :(
2018. aug. 29. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Itt mindig, minden katás könyvelője nyaral...

De ezt nyilván a vállalkozás indításakor megbeszéltétek, nem?

Amúgy nem annyira égető a kérdés, jövő hétig biztosan nem léped át, akkor még már dolgozni fog a nem létező könyvelőd is.

2018. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
ha 0811-től vállalkozol feltétlezem ezt már rég meg kellett volna beszélned vele. érdekes, hogy a KATA-sok könyvelői éppen nyaralnak, betegek, elköltöztek, stb. Már kismillió dumát hallottam. Akkor volt könyvelőd ne haragudj, amikor nekem lottón ötösöm
2018. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Augusztussal együtt idén 5 hónapig vagy KATA-s. A hónapok számába az alapítás hónapja is beleszámít, függetlenül attól, hogy az kezdő hónap-e, vagy sem.


[link]


Ugyebár az adót is beszedik teljes hónapra, tehát úgy igazságos, hogy a keretbe is beleszámítson.

Ez jelenleg év végéig 5 millió forint lehet neked.

2018. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Na, pont az ilyenek miatt kell a katásnak is könyvelő, mint te, hármaska. A kérdést sem érted, de beledumálsz.
2018. aug. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

4-esnek igaza van: 3-as válasza tuti nem jó (ezt a kérdezőnek írom, nehogy téves infót kapjon)

Amit ugyanis 3-as belinkelt, az így kezdődik:


"Üdvözöllek az ÁFA mentes KATA adózás alá tartozó egyéni vállalkozóként."


A kérdező viszont az évi 8 milliós ÁFA határra kérdezett rá - hogy az is részarányos-e, s ha igen, mennyi?

A választ ugyan nem tudom, mert én ÁFA mentes vagyok, de nekem van könyvelőm :-)


Kérdezőnek: azt azért furcsállanám, ha ennyire sürgős lenne a kérdés, hogy a héten válasz kell: most akarsz, a könyvelő visszaérkezéséig leszámlázni egy 3 millió 300 ezer körüli összeget?

ez nem a válaszom, csak gondolatmenet.

1.- Ha részarányosan nézzük, akkor 5 hónapra számítva az ÁFA határ szempontjából a fenti összeget kell leszámláznod ezen a héten, hogy elérd az ÁFA határt (csak épp nem tudom, azt is részarányosan nézik-e)

2. - ha ennyire sürgős és már a héten ekkora összeget számlázol, akkor felesleges KATA-snak lenned.

3.- ha meg nem ennyire sürgős, akkor majd megkérdezed a könyvelődet jövő héten :-)

2018. aug. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5, ott a válasz az áfa-törvényben, még csak nem is nehezen felfogható. De annyira nem érdekli a kérdezőt, hogy utánanézzen.
2018. aug. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3.112.328 Ft amit leszamlazhatsz idén, hogy ne lépj áfa körbe.


8000e/365*(365-221)


Ugye a könyvelő szólt, hogy van Ipa is, ami alá be is jelentkeztél... Stb stb stb

2018. aug. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Könyvelőm tényleg nyaral, de mindegy...

Amúgy nem 3 misit akarok jövő héten számlázni, és rá is ér jövő hétig, csak kiváncsi voltam, mert az egyik ügyfelem miatt lehet átlépem a határt és akkor meg gyűjtögetném a számlákat, mivel lenne most pár eszköz, amit meg kéne vegyek

2018. aug. 30. 23:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg van egy nagy rakás jegyzetem, amit a könyvelővel megbeszéltünk, csak az otthon van én meg épp egy hotelban, mivel utazós a munka. És marhára nem emlékszem arra, hogy erről beszéltünk volna...
2018. aug. 30. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!