Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlanvásárlás utáni illeték...

Ingatlanvásárlás utáni illetékre részletfizetés?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam lakást és ügyfélkapun megkaptam a NAV-os fizetési meghagyást a 4%-os befizetendő illetékre.

Kérdésem, hogy hol tudom igényelni és hogyan, hogy részletfizetést kapjak rá? Ha jól tudom, akkor 12 havi részletfizetést lehet kérni, de nem tudom, hogy hogyan.

Köszönöm előre is!



2018. aug. 31. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ügyvéd intézte.
2018. aug. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az adóhatóságnak címzetten megírod kockás papíron, hogy a törvényben biztosított 12 havi részletfizetést kérsz az illetékfizetési kötelezettséged után. Dátum rá, és az aláírásod. Adóazonosító jeled ne feledd ráírni. Aztán várod a válaszukat.
2018. aug. 31. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a kettes írta, bár abban nem vagyok biztos, hogy törvény adta joga az embernek megkapni a részletfizetési lehetőséget. Kedvezményesként az, ez biztos.

Ennek ellenére, akiről tudok, hogy ilyen kérvénnyel élt, az meg is kapta.

2018. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért kapta meg, mert az illetéktörvényben benne van ez a lehetőség. Tehát aki kéri, megkapja, mert a törvény biztosítja. Ennyi.
2018. szept. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!