Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nincsen munkám és nem is...

Ha nincsen munkám és nem is volt/lesz, de van magyar állandó lakcímem, TAJ kártyám nincs, akkor is köteles vagyok fizetni a TB-t? Befizetem szívesen, de nem tudom milyen formában kell és hol. (Nem veszek igénybe ilyen szolgáltatást)

Figyelt kérdés
2018. szept. 29. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon élsz?
2018. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van állandó bejelentett lakcímem és magyar állampolgár vagyok. Magyarországon, de sokat utazom.
2018. szept. 29. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha magyar állampolgár vagy és van államdó magyar lakcímed, akkor kell fizetni. NAV ad csekket. Amúgy igénybeveszed a szolgáltatást, van egy Mentőszolgálat, ami miattad is készenlétben van ;)
2018. szept. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen kötelező fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ez a hivatalos neve. Még akkor is, ha soha nem mész orvoshoz, és akkor is, ha 5 percenként műtenek. :)


Az adóhatóság írja elő a kötelezettséget. Gyakorlatilag annak, aki fizetésre kötelezett, kötelezően be kell jelentkeznie a járulék fizetése alá a T1011 formanyomtatvány értelemszerű kitöltésével. Elmulasztása esetén mulasztási bírság kiszabható. De nem szokták megtenni.


Ha már nem kell saját zsebből fizetned ezt a járulékot, akkor szintén ezen a nyomtatványon lehet kijelentkezni alóla, csatolva hozzá, hogy miért nem kell már fizetned (pld. nyugellátást kapsz, GYES-ben részesülsz, rászorultságodat megállapította az önkormányzat, hajléktalan lettél, szabadságvesztésedet töltöd stb.).


Egyetlen egy eset van, amikor nem kell kijelentkezned a járulék fizetése alól, ez akkor van, ha munkaviszonyt létesítesz. Ilyenkor ugyanis az adóhatósághoz tesz a munkáltató egy bejelentést, hogy biztosítottá váltál. A többi folyamat ez által elindul, és kapsz is az adóhatóságtól egy értesítést, hogy X. Y. naptól nem kell fizetned a járulékot.


Ha valaki a bejelentkezést nem teszi meg, az egészségpénztár a NAV-nak időszakonként adatot szolgáltat azokról, akik "potyautasok" az egészségellátó rendszerben. Tehát nem biztosítottak, ez által fizetési kötelezettségük lenne.

Azért fordul elő, hogy hirtelen valakinek 5 évre visszamenőleg előírják a fizetendő járulékot plusz a rá eső késedelmi pótlékokat.


Jelenleg havi 7.320,- Ft a fizetnivaló, naponta pedig 244,- Ft. Tehát ha nem teljes hónapra kell fizetned, akkor a napi összeggel tudod kiszámolni, hogy az adott időszakra mennyit kell fizetned.


Abban az esetben, ha nincs vagyonod, és bevételed sem, akkor a lakóhelyed szerinti járási hivatal megállapíthatja a rászorultságodat. Erről állítanak ki egy hatósági bizonyítványt, és onnantól kezdve 1 évre mentesülsz a járulék fizetése alól. Ez az egyik olyan élethelyzet, amikor ki kell jelentkezni a járulék fizetése alól a fenti nyomtatványon, és csatolni másolatban hozzá a hivatal által kiállított hatósági bizonyítványt. Akkor a NAV 1 évre nem írja elő a járulékot, vagy ha már előírta, akkor visszamenőlegesen törli.


Ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan.

2018. szept. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magam után fizetem évek óta. Volt olyan, hogy befizettem, de a fogászati ellátáson még egy hét után is piros lámpa volt, nem voltam biztosított. Amikor lett bejelentett munkahelyem még hónapok után sem küldtek értesítőt , hogy nem kell tovább fizetni....
2018. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Nem tudom, hogy ez mikor volt, de ma már nem így megy. Tudom, mert én is fizettem magam után ez eü. szolg. járulékot.


Kaptam határozatot arról is, hogy mikor mennyit kell fizetnem, és arról is értesítettek, amikor munkaviszonyt létesítve nem kellett már fizetnem.

Ez kb. 4 éve volt.

2018. okt. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell! A munkaügyi központban kell kérni egy igazolást, hogy együttműködő munkanélküli vagy, és azzal el kell menni az önkormányzat szociális osztályára. Ekkor az önkormányzat fizeti.
2019. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!