Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezt a számlát termék beszerzés...

Ezt a számlát termék beszerzésének igazolására elfogadja a nav?

Figyelt kérdés

Kép: data.hu/get/11454266/Szamla.pdf


(Nevemet címemet töröltem.)


Kínából rendeltem egy boltból és ezt a számlát kaptam.

Hogyha kimegyek egy piacra mint kis vállalkozó és eladom az adott terméket, akkor ezt a nav elfogadná?


Írjátok oda, hogy szerintetek igen vagy nem, illetve akinek volt már tapasztalata (vagy nav-os, esetleg könyvelő és biztosra tudja) az meg azt, hogy biztos igen vagy nem.


Sokat segítenétek.

Köszönöm.


2018. okt. 3. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

SZÁMLA KÖTELEZŐ TARTALMI ELEMEI (2018)


számla kibocsátás kelte

- számla sorszáma, amely a számlát egyértelműen azonosítja

- számlakiállító neve, címe, adószáma

- vevő neve, címe

- értékesített termék/szolgáltatás megnevezése

- értékesített termék/szolgáltatás mennyisége

- értékesített termék/szolgáltatás nettó egységára (adó nélküli értéke)

- számla nettó értéke (adó nélküli értéke)

- az ÁFA százaléka és értéke


[link]



Nem vagyok könyvelő, de én például nem látok számlasorszámot rajta (a rendelésszám gondolom nem az).

2018. okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Kínaiak sokszor nem vacakolnak számlaszámmal és rendelési számmal külön. De még olyan is van, hogy az én rendelési számomat használják "számlaszámnak". És mivel többszáz USD-s, vámolt küldeményről van szó, látta már a NAV az ilyen számláinkat, és nem kért másikat. Sőt olyan is volt már, hogy Excel táblázat volt a számla, egy képként beillesztett bélyegző+aláírással. Abba se kötöttek bele. És most céges dologról beszélek. Oké, mi nem továbbadjuk a terméket, hanem ezek csak alkatrészek valami komolyabb dologba.
2018. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elegendő. Főleg ha csak a termék eredetének igazolására kell.

De akár még el is számolható költségként, hiszen külföldi számlának nem a magyar tartalmi előírásoknak kell megfelelnie. (Áfát meg úgysem tudsz elszámolni ilyen esetben.)

2018. okt. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!