Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez így bujtatott munkaviszony...

Ez így bujtatott munkaviszony Katás adózóként?

Figyelt kérdés

Van főállásom, ám mérnökként Katás vállalkozást szeretnék csinálni.

Elég jó munkám van, amire vevő lenne egy cég, tőlük jönne a bevételem nagyrésze. Azonban szerintem nincs munkaviszony köztünk, mert fel van sorolva a 7 pont, ami több módon is megdől.

A saját eszközeimen dolgozok, a saját lakásomban(otthonról hétvégente, vagy esténként mikor épp ráérek). Ezzel mindjárt 3 pont megdől szerintem.

Így lehetek Katás adózó, úgy hogy évi 8 milliót kiszámlázok, ebből 6-7et ennek a cégnek?

Mert szerintem így megúszom a bujtatott munkaviszonyt, de félek belevágni, mert 1-2 ismerősöm szerint ezt csak egyszer tudom bizonyítani, utána büntetnek.



2018. okt. 13. 09:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azt viszont tudd, hogy a nav nem nagyon ad biztos állásfoglalást. Ellenőrzésen az adott revizor fogja eldönteni, hogy hogyan kezeli a helyzetet.
2018. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!