Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell tennem ilyen helyzetb...

Mit kell tennem ilyen helyzetben, hol tudom befizetni a Tb-t?

Figyelt kérdés

Május óta munkanélküli vagyok, én is elkövettem azt a hibád hogy nem fizettem be a TB-t (eközben egyetlen állami egészségügyi szolgáltatást sem vettem igénybe)

Viszont ja, nem volt jó ötlet, ha be szeretném fizetni (az sem érdekel ha az előző hónapokat is ki kell) hova kell mennem ezt megtenni?


2018. okt. 24. 15:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen a másik dolog hogy novembertől már úgy néz ki lesz állásom, az első hónapban ilyenkor még én fizetem a Tb-t? Illetve a munkáltatónak ugyabár kell a TAJ számom szóval gondolom belelát hogy nincs fizetve, ez gondot jelent munkába álláskor (leszámítva persze hogy lehet emiatt nem akarnak felvenni)
2018. okt. 24. 15:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy igénybe vettél-e állami eü.szolgáltatást.

A passzív jogosultságod lejárta utántól be kell jelentkezned eü. szolgáltatási járulék fizetésre (visszamenőlegesen) a 18T1011-es nyomtatványon.

Itt megtalálod a kitöltési útmutatójával együtt:

[link]

A járulékokat mindig utólag kell fizetni, a hónap 12-ig.

Novemberben az októberi járulékot kell fizetni.

A munkáltató nem lát bele, hogy van-e fizetve a TBd.

2018. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Munkavállaláskor nem jelent gondot, hogy nincs kifizetve eddig a TB-d és azért kell a TAJ-számod, hogy be tudjon jelenteni, mert az első naptól fogva már biztosított leszel - tehát nem kell az első hónapot Neked fizetned.


A májustól októberig tartó időszakot viszont igen, azaz az utolsó munkában töltött naptól valószínűleg 45 napig még élt a biztosításod.

Ha van ügyfélkapu regisztrációd, akkor azon keresztül meg tudod nézni a tartozásodat és a NAV-hoz tartozik, ott tudod befizetni.

2018. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az utolsó munkaviszonyod legalább 45 napig fennállt, akkor annak megszűnését követő 45 napig passzív jogon eü. szolgáltatásra jogosult vagy. Ez annyit jelent, hogy 45 napig nem kell fizetned az eü. szolg. járulékot (TB).


Ha kevesebb ideig állt fenn, akkor a "kevesebb időre" van passzív jogod.

Kiszámolod, hogy mikortól kellett volna fizetned, és az adóhatósághoz bejelentkezel attól a naptól a járulék fizetésére a 18T1011 formanyomtatványon.


A járulék fizetése alól is ezen kell kijelentkezni, ha már nem kell fizetned, kivéve, ha munkaviszonyt létesítesz, mivel a munkáltató bejelentése alapján automatikusan megszüntetik azt, tehát munkaviszony esetén nem kell kijelentkezned sem.


A leendő munkáltatód nem tudhatja, hogy ezt a dolgot Te rendezted vagy sem, ugyanis köze nincs hozzá. Ez kizárólag a Te ügyed, másra nem tartozik. Az orvosra sem. Érvényes TAJ-számmal rendelkezel, tehát köteles ellátni ugyanúgy, ahogy a többi betegét. Maximum jelezheti, hogy "rendezetlen" a "TB-d", intéznivalód van. Ennyi...

2018. okt. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, elmentünk megcsinálni, egyszerűbb mint vártam azért leírom ha valaki hasonló problémával találja meg a kérdést.

Bementünk a NAV-hoz, az ügyintéző elmagyarázta mi hogy merre, ott helyben ki is töltöttük a nyomtatványt, beadtuk és kaptam is a csekket az elmaradásról amit hazafelé be is fizettem. Pedig előre féltem hogy ezeket csak postai úton lehet elszöszmötölni de akkor elvileg rendezve is vagyok.

2018. okt. 28. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!