Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felhívott ma a nav hogy...

Lallerrrr kérdése:

Felhívott ma a nav hogy holnap reggel kifog jönni és ha nincs papirom arrol hogy én adhatok el kiskutyát nagyon nagy pénz bírságot szabnak ki rám ez lehetséges vagy kamu? A számomat egyáltalán honnan tudták meg? Gyanús hívás nélkül kijöttek voln?

Figyelt kérdés

2018. nov. 3. 02:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Mily szerencsés ember vagy, hogy a NAV ellenőrzés előtt felkeres ... van időd eltüntetni a bizonyitékokat es azt kamuzni, hogy valaki mas rakta fel a hirdetest a telefonazamoddal
2018. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

1. A NAV soha nem hívja fel előre azt akit meg akar büntetni, mert belegondolsz addigra eltüntetsz mindent és simán letagadod a dolgokat, meg azt mondod valaki szórakozott.

2. A NAV ha ellenőrizni és büntetni akar, akkor vásárlóként megy oda hozzád, vagy egyedül vagy egyik társával és előadják a szerelmes párt meg az átlagos embert, aztán utána szívatnak meg.

3. Valaki szimplán szórakozott veled, nyugodj meg, nincs semmi probléma.

2018. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
43%
mondjuk megérdemelted, hogy rád ijesztettek. NE SZAPORÍTS.
2018. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

# 8-as:


Reggel 6-kor alig értem be melóba, hívtak, hogy másnap jönnek ellenőrizni egy dolgozónk bérletiltását. Felsorolták, hogy milyen iratokat készítsek elő évekre visszamenőleg. Hittem is, meg nem is, mivel én sem hallottam még olyat, hogy a NAV telefonon - ráadásul szokatlan időben - jelzi, hogy jön ellenőrizni.

Pedig jöttek...


Viszont az én ügyem nem olyan jellegű volt, mint a kérdezőé. Az Ő esetében valószínűleg nem jelentkeznek be, hiszen akkor elvész a bírságolás lehetősége.

No meg egyébként is a történetből érezhető, hogy valaki csak szórakozott vele, hogy ráijesszen.

2018. nov. 4. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Estádio de Felchút ***** válasza:
Igen, az adóhivatal előre szól, hogy koma, holnap megyünk oszt szájbaszekszuálunk. Persze. NYILVÁN.
2018. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

Igen, képzeld el, előre szóltak, és telefonon. Ne vond már kétségbe a szavaimat, légy szíves!

Ellenőrzések között is van különbség.


Egy árusításnál, ha arra kíváncsiak, hogy adsz-e számlát/nyugtát, akkor logikus, hogy nem jelzik előre. De egy utólagos ellenőrzésnél miért ne tehetnék meg?

Ott már változtatni nem igen tudsz, ha valamit elszúrtál. Az már kibukik olyankor.

2018. nov. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Utólagos ellenőrzéskor telefonálnak, pl egy 5 éves nagy revízió esetén, mert ha kisebb cégről vagy ev-ről van szó, akkor össze kell készíteni és be kell vinni az anyagot. Nagyobb adatmennyiség esetén meg egyeztetett időpontban jönnek ki.


Helyszíni ellenőrzés előtt nem szólnak vagy, ha gazdasági bűncselekmény miatt nyomoznak, hogy ne tűnjenek el anyagok.

2018. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Na jöttek? És mi volt?
2018. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
56%
A NAV telefonálhat látogatás előtt, és ha ekkor tályékoztattak, hogy mire számíts, akkor biztos megjelennek az elköetkezendő napokban, és bizisten mégnagyobb birságot fognak kiszabni, mert tályékoztatást is kaptál a továbbiakról. És ha időközben eltünteted a kutyákat, még az állatvédőkre is számíthatsz! (Egy NAV-os)
2018. nov. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
78%
Ha a NAV-nál olyan emberek dolgoznak, akik még helyesen írni sem tudnak, háááát... :)
2018. nov. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!