Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondást így csinálhatom?

Felmondást így csinálhatom?

Figyelt kérdés
Sajnos nem túl jó a viszonyunk a főnökömmel. anno munkaszerződést sem írtunk de mivel több mint 30 nap eltelt azóta így ugyanúgy vonatkozik rám a felmondási idő (30nap) mintha írtunk volna. Azt megtehetem hogy megírom a felmondó levelet, beszkennelem elküldöm neki és másnap már nem megyek dolgozni, helyette táppénzes papírt iratok a haziorvossal? A tappenzes papírt be kell neki mutatnom? Ebben a hónapban 6 napot dolgoztam eddig 8000Ft/nap-bán vagyok de havonta kapom a fizetést. Tehát a 6 napért 48.000 Ft járna. Megteheti hogy nem fizet ki? Sajnos a rossz viszonyunk miatt úgy érzem nem fog :(
2018. aug. 9. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs munkaszerződés, emiatt felmondási idő sincs. Meg persze nem fog kifizetni.
2018. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy munkaügyi tanácsadót és ott mondtak hogy 30 nap elteltével ugyanúgy érvényes a szerződés mintha lenne :/
2018. aug. 9. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha felmondasz és nem mész be akkor kiverheti a balhét hogy kárt okoztál neki, nem fizet ki.

De a fene tudja, kifizet-e ha ledolgozod a 30 napot....

Inkább azt kéne kideríteni, be vagy-e jelentve (szerintem nem), és erre hivatkozva felmondani azonnal, esetleg megszorongatni a főnököt a NAVval hogy fizessen.

2018. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szerződésed jogilag nem függsz tőle. Így is csoda, hogy kifizetett. Mivel semmilyen járulékot nem fizetett utánad (tb nyugdíj) ennek se ártana utána nézned. Ha akarsz már most elmehetsz, de kifizetni nem fog szerintem.
2018. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Mi lenne velünk vállalkozókkal ilyen emberek nélkül?:)))
2018. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha nincs szerződésed jogilag nem függsz tőle."


Ez tévedés!


A munkaszerződés írásba foglalása a munkáltató kötelessége. Ha nem teszi, ettől függetlenül a szóban kötött megállapodás is érvényes, és joghatást vált ki.

Tehát a munka törvénykönyve, vagy céges kollektív szerződés (ha van) ugyanúgy szabályozza azt is, és a betartása kötelező!


Ha nincs a szerződés írásba foglalva, és a munka megkezdése utáni 30 nap már eltelt, de Te a munkaviszonyt nem mondtad fel azonnali hatállyal a szerződés hiányára hivatkozva, akkor is fennáll a munkaviszonyod, munkavégzési kötelezettséged van, a munkáltatónak pedig foglalkoztatási kötelezettsége.


Az írott szerződés hiánya annyiban jelenthet gondot, hogy a szóban kötött megállapodás bizonyítása nehéz. Tehát nem az, hogy megállapodtatok, hanem az, hogy miben. Általában mindkét fél másra szokott emlékezni. :)


Ha el akarsz menni a cégtől, a munkaviszonyodat ugyanúgy írásban kell felmondanod, mint bárki másnak. Indokolnod nem kell. A felmondás akkor számít közöltnek, ha azt a másik fél tudomására hozzák. Ez általában annyit jelent, hogy átadják részére. Az átadás bizonyítása is nagyon fontos, mivel az átvételt követő napon indul el a felmondási időd. Mivel nincs írott szerződés, ezért a törvény szabályozza azt, vagyis az alap 30 nap vonatkozik Rád.

Az elektronikus úton benyújtott felmondás akkor vált ki joghatást (vagyis indítja el a felmondási időt), ha az elektronikus levelet a másik fél meg tudja tekinteni. Mivel ez elég bizonytalan dolog, én erre nem alapoznék, jelenlegi viszonyok között én nem nyújtanék be e-mailben egy felmondást.


Azt megteheted, hogy nem mész be dolgozni a felmondás közlését követő napon akkor, ha ez ki tudod menteni. Tehát keresőképtelen leszel, hiszen a nevében is benne van, munkaképtelen vagy. Illetve ha tanúként idézett be valamilyen ügyben egy bíróság, stb...


A felmondásodban kérheted, hogy tekintsen el a felmondási idődtől (tehát nem felmentés kérsz a ledolgozása alól), hanem azt, hogy magát a felmondási időt tekintse "tárgytalannak". Ha ezt engedélyezi, akkor X. Y. időpontban megszüntetheti a munkaviszonyodat mindenféle következmények nélkül. Ha nem egyezik bele, akkor van felmondási időd, amit a cégnél el kell tölteni. Az "eltöltés" sokféle módon lehet, mint munkavégzés, szabadság, keresőképtelenség, fizetés nélküli szabadság, stb. A felmondási időt semmi nem szakítja meg, és nem is tolja ki az idejét!


A ledolgozott időre bérezés jár! Olyan nincs, hogy nem fizet ki. Ha mégis ez történne, akkor panaszt tehetsz a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóságnál. Ők az illetékes ellenőrzési szerv. A munkáltatónak kell bizonyítania, hogy kifizetett. Ha ezt nem tudja, akkor a hatóság határidő kitűzésével kötelezni fogja rá.

2018. aug. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!