Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem fizettem a TB-met 2...

Ha nem fizettem a TB-met 2 évig, járhat ez valami büntetéssel, vagy csak kiküldik a csekket és befizetem?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez, illetve mi a teendő ilyenkor?
2018. dec. 5. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha bejelentkeztél TB fizetésre, akkor csak a késedelmi kamatot számolják fel (amit valószínűleg törölnek is, mert olyan alacsony összeg)

Ha be sem jelentkeztél TB fizetésre, akkor ennek elmulasztása miatt megbüntethetnek (gyakorlatilag talán még senkit nem büntettek meg emiatt)

2018. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mennyit kamatozik illetve, mennyi a büntetés?
2018. dec. 5. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs büntetés a késedelmi pótlék meg évi 0,9%.
2018. dec. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Büntetés lehetne, de még nem hallottam olyanról, hogy megbüntetett valakit a NAV ilyen szempontból.


Büntetés azért "járhat", ha nem jelentkeztél be járulék fizetésre akkor, amikortól fizetned kellett volna. Ezt díjazhatnák mulasztási bírsággal.

2018. dec. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És a mulasztási bírság, kb mennyi?
2018. dec. 6. 11:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Kb. 200 ezer forint.
2018. dec. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!