Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tavaly vettem újonnan...

Ha tavaly vettem újonnan valamit 2,5 millióért, idén meg 3,5 millióért tudnám eladni, kellene adóznom utána?

Figyelt kérdés
Ha esetleg igen, akkor hogyan tudnám (legálisan) elkerülni? Ha várok még egy-két évet, akkor is adóköteles, ha 3,5 millióért adom el?

2018. dec. 9. 00:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki tud egy oldalt, ahol le van írva minden koherens módon, azt is nagyon hálásan köszönném.
2018. dec. 9. 00:47
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
[link] minden le van írva
2018. dec. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Meg kell nézned, hogy az adott valamire milyen jogszabályok vonatkoznak ilyen összegű értékesítés esetén. Konkrét kérdésre konkrét válasz.
2018. dec. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Mindig lényeges, hogy miből szerezted a bevételt. Magyarul, mit adtál és vettél, valamit miként.


Magánszemély? Egyéni vállalkozó? Ingatlan? Ingóság? Értékpapír? Üzletrész?

2018. dec. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem tudtam, hogy ezek ia számítanak :)


Egy svájci karóráról lenne szó. Magánszemélyként volt mrgvásárolva, és így is lenne eladva. Számít, ha mondjuk a célból veszek valamit, hogy utána haszonnal adjam el? Vagy ilyet nem lehet magánszemélyként?

2018. dec. 9. 08:14
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Kéne, de szvsz a kutyát nem fogja érdekelni.
2018. dec. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Ugyanmar eladod es kesz nem fog senki vele törődni
2018. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg kéne, gyakorlatilag vásári kutya nem fog vele foglalkozni.

Egy ingatlan pl. más tészta lenne, hiszen annak nyoma van a hivatalos adatbázisokban.

2018. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És ha esetleg elkezdem direkt azért venni az órákat, hogy utána haszonnal eladjam. Mindezt persze magánszemélyként. Ha jól tudom, évi 600 ezer ft a limit, afölött kell adózni valamit.
2018. dec. 9. 21:32
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt rosszul tudod. Üzletszerűség esetén minden fillér adóköteles.
2018. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!