Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet e olyan számlát faktorál...

Lehet e olyan számlát faktorálni, amit a szállító még nem teljesített, majd később a faktoring cég követelheti?

Figyelt kérdés

Van egy elég gázos ügyem. Vásárolni kívántam egy új-építésű lakást 2016 őszén, előszerződést kötöttünk a kivitelezővel. kifizettem 20% önrészt, maradék 80%ot hitelből kívántam megfizetni. tervezett átadás 2017 Március 31 (rég eltelt). A gond az, hogy 2016 őszén amikor előszerződést kötöttem adtak két számlát, egyet az önrészről egyet a maradék 80%ról. Utóbbin a teljesítés 2016 ősz, fizetési határidő 2017 február 28. utóbbi számlát a kivitelező faktorálta egy finanszírozó céggel.


Namost 2018 vége van, a lakás ugyan majdhogynem kész, de még mindig csak előszerződésem van a kivitelező pedig szeretne kibújni a végleges szerződéskötés alól (felment ingatlanárak miatt).


A fő gond az, hogy a finanszírozó küldött egy fizetési felszólítást, hogy fizessem be a 80%ot 3 napon belül.


Azon felül, hogy én ennek a problémásságát nem jeleztem azonnal (hülye voltam). Ez most mit jelent? Létezik hogy jogosan követeli rajtam a pénzt, a faktorálás miatt, holott a számla ellenértéke nincs teljesítve (még egyáltalán végleges adásvételi sincs?)? érvényes egyáltalán egy ilyen faktoring (előszerződés alapján?)?



2018. dec. 9. 10:58
 1/1 anonim ***** válasza:
A kérdésed abszurd, mivel s fizetési ütemezés a készültség fokozatai szerint zajlik, nyilván kapcsolódik egy szerződés. Maga az egész történet is tele van ellentmondással. Ha ki akarnak ejteni, mint vevőt, miért követelnék a maradék 80%-ot?
2018. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!