Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszakapom ezt a pénzt?

Visszakapom ezt a pénzt?

Figyelt kérdés

Van egy betegségem ami miatt bizony összeget ( minimálbér 5%át visszakapom).


Könyvelő elkészítette a tavalyi évre az adóbevallás javítását, fel is töltöttük ügyfélkapun.


Megnéztem ma ebeven, és az adószámlán teláltam ezt.

ennyi pénz járna vissza.

most akkor ezt a pénzt visszautalják vagy csak jóváírják és csak ott marad az adószámlán?


Lehet hülye a kérdés, de nincs ott a teljesítés dátuma, vagy hogy mikor utalnak stb

Igaz nem tlt el a 30 nap, kb 15 eddig

köszönöm a segítségeteket.



[link]



2018. dec. 29. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
16-án fogják kiutalni.
2018. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Az önellenörzéses bevalláson kellett volna jelölni, hogy mit csináljanak a pénzzel. Alap esetben az adó folyószámlán marad. Lehet kérni utalva vagy postai kifizetést.
2018. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 belapus ***** válasza:
73%

Úgy rémlik, a bevallásban ( első oldal talán ? ) be kell jelölni, hogy a visszaigényelhető különbözettel mi történjen.Gondolom úgy tájékoztattad a könyvelődet, hogy hozzá szeretnél jutni a visszajáróhoz.Ebben az esetben visszautalják.

Amennyiben a betegséged már korábban is fenn állt és már korábban is szerepelt azon betegségek között, amelyekkel adókedvezményt lehet érvényesíteni, akkor ( talán ) 5 évig visszamenőlegesen is visszaigényelheted az adott évre, évekre való önellenőrzéssel.

2018. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Eddig tanultam szoval nem volt mit visszakerni :)


Igy nez ki az eleje amit kerdeztel.

Rakerdeztem a konyvelonel es aut mondta igy kell lennie, ez a helyes.


Ha nem jo igy akkor bemehetek a navhoz? Ott lehet javitani?

2018. dec. 29. 21:11
 5/18 A kérdező kommentje:
2018. dec. 29. 21:11
 6/18 A kérdező kommentje:
Jah es szerepel a lapon a bankszanlaszamon
2018. dec. 29. 21:12
 7/18 belapus ***** válasza:
51%

A beadott bevallásod ( önellenőrzésed ) inkább ehhez hasonlóan nézett ki...


[link]


Ezen láthatod, hogy meg kell jelölni, ha önellenőrzésről van szó, illetve azt is, mit szeretnél tenni a visszaigényelhető összeggel.

2018. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Figyi, jó ez, a folyószámla alapján látszik. 16-án kiutalják, addig túlfizetésként látszik. De ezt írtam egy órája is...
2018. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 belapus ***** válasza:
100%

Bocsánat!Lemaradtam két kommentedről.Gondolom,

akkor részletezve lett, milyen megosztásban kéred vissza a különbözeted illetve az átvezetést.

2018. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Heteske, vedd már a fáradságot, nézd meg, mit rakott be a kérdező a kérdéssel. Egyértelműen önellként lett beadva. Mert 1, ha nem az, fel se dolgozzák. 2. Ott a fszlán, hogy önell...
2018. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!