Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a Navnál tettem egy közérde...

Ha a Navnál tettem egy közérdekű bejelentést, nevemmel együtt. A munkahelyemre volt panasz benne. Lehet bajom belőle bizonyitek nelkul?

Figyelt kérdés
2019. jan. 8. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, mit jelentettél be.

Megdícsérni nem fognak!

2019. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem akartak fizetést adni + mikor rosszul lettem nem akartak elengedni haza.
2019. jan. 8. 16:30
 3/17 anonim ***** válasza:
Mi köze ehhez a NAV-nak? Nemzeti Adó- és Vámhivatal a rövidítés feloldása, tehát adóhatóság. Munkajogi kérdésekben egyáltalán nem illetékesek.
2019. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Akkor csak megnézik hogy be voltam-e jelentve ?


Mást nem csinálnak ugye ?

Titokban tartják a bejelentést ?

2019. jan. 8. 17:22
 5/17 anonim ***** válasza:
Fő szabály szerint titokban tartják, bár adó és vámhivatal, elvileg hivatalból továbbíthatják más szerveknek, így pl. a munkaügyi felügyelőségnek. A rosszul voltam és nem engedtek haza azért tág fogalom erre van az üzemorvos, a nem kaptam fizetés mit takar? nem kaptál időben vagy egyáltalán nem kaptál fizetést? és ha ez igaz, akkor minek vagy még ott?
2019. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Úgy volt még nyáron hogy nem akartak kifizetni, meg rosszul lettem és nem akartak haza engedni.

Utána megszűnt ott a munkaviszonyom.

Bejelentettem ezt és utána 2 hétre kaptam fizetést.


De a bejelentésem a Navhoz megmaradt.

És azt mondták valamit kivizsgálnak .


Lehet-e belőle bajom ?

2019. jan. 8. 19:29
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem állítottál valótlant, akkor miért lenne belőle bajod.


Máskor ilyen esetben a kormányhivatalokban található munkaügyi hatósághoz fordulj, a NAV-nak ehhez konkrétan köze nincs.


Tehát a bér nem fizetése miatt.


Amiatt, hogy nem engedtek haza..., hát elmentem volna, hiszen rosszul voltam, majd keresőképtelen állomány, amíg meg nem gyógyulok. Ez nem jogi kérdés, hanem etikai.

2019. jan. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azt olvastam ,hogy bizonyíték nélkül azt csináljak törvényileg hogy eljárást indíthatnak ellenem.


Ezért tartok most ettől.

2019. jan. 9. 06:54
 9/17 xswerdy ***** válasza:
de hát a banki átutalás a bizonyíték, hogy késve kaptad meg a fizetésed. Nem állítottál valótlant, és ezt egy banki számlakivonattal egyszerűen bizonyítani is tudod:
2019. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kézbe fizettek ki, csak aláíratták a bérpapírt ott.
2019. jan. 11. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!