Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozó vagyok,...

Ha egyéni vállalkozó vagyok, akkor be kell-e jelenteni engem cégnél 8 órára, ha kettőt együtt intézem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy cég, ahol megbízással lennél 6 hónapig, mert elmegy a kolléganő szülni. Ugyanazon a helyen dolgozunk, csak ő a KFT-ben, én pedig egyéni vállalkozóként. Nekem intéznem kellene banki utalást, számla fizetést, stb. amíg távol van a cégtől, részben viszont a saját vállalkozásomat vinném. Nem lenne sehol senkivel szerződésmódosítás. Elég lehet megbízási szerződés, vagy be kell jelenteni ügyvezetőként 8 órára, cégjegyzék módosítás, stb. 116 ezer ft körül fizetni pluszban? Mást mond az ügyvéd, mást a könyvelő, hol lehet az igazság?
2017. jún. 26. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Én lehet hülyeséget mondok, de mivel nem főállásba csinálod azokat a dolgokat, hanem úgy, hogy egyéni vállalkozó vagy és mellette fogsz csak besegíteni, ezért mivel csak részmunkaidőben végzed azokat a feladatokat, csak részmunkaidőre jelentsd be magad 2 vagy 4 óra. Attól is függ, hogy miként kapod a fizetést attól a cégtől, ha neked mint egyéni vállalkozó fizetnek, akkor elvileg elvégezheted ezeket a munkákat, mint egyéni vállakozó és akkor semmilyen bejelentési kötelezetség nincs. Azt sem tudom, hogy törvényileg lehetséges-e az, hogy egyéni vállalkozó vagy közben pedig 8 órás bejelentett dolgozó is, mert ha így nézzük a kettő kizárja egymást. Én ezt csak mint laikus mondom, a törvényi háttérrel nem vagyok tisztában.
2017. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Írd le pontosabban a szituációt, mert erre a kérdésre így nem lehet válaszolni.
2017. jún. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!