Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Hogyan és mennyi bevétel után kell Fiverr/Youtube (AdSense) után adózni?

Csak aprópénzről lenne szó. Az AdSense-n a Youtube-ról származó bevetélem lassan eléri a 20 000 forintot ami után, már elutalják a pénzt. A kérdésem az lenne, hogy mennyi havi/évi bevétel után kell adózni? Valamint szeretnék elkezdeni Fiverr-en is tevékenykedni, ami ugyan csak nem lenne sok csak egy kis plusz pénz.

Keress kérdéseket hasonló témákban: YouTube, AdSense, adó, adózás, internetes adózás

jan. 20. 16:01  Privát üzenet  

A válaszok

5 forint után is kell!

Hivatalosan a Youtube-ot csak vállalkozóként lehet, másképp nem! KATA a legjobb. Ez havi 50000, de akkor is, ha nincs bevételed! Másképp ki sem fizetnek!

A mostani 20.000 forintot meg az év végi adóbevallásnál kell jelezned.

HERBY csatorn

A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 20. 16:08 Privát üzenet

Bocs, rányomtam.

Szóval HERBY csatornáján van 3-4 videó, amikben részletesen, lépésről lépésre elmagyarázza.

# 2/4Időpont jan. 20. 16:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Herby-nek van néhány ezer videója, de majd megpróbálom megkeresni azokat amiket írtál, köszi a tippet.

Valamikor azt olvastam, hogy (nemtudom pontosan), de néhány 100 000 Ft bevételig nem kell adózni, ezért is tettem fel itt a kérdést, hátha valaki megtud-e ebben erősíteni vagy ezt tudja cáfolni.

A KATA nem érné meg nekem mert, nincs annyi, illetve nem lenne annyi bevételem, hogy megérné.

Tényleg nem lenne sok pénzről szó, legalábbis még most, maximum néhány havonta 10 000 Ft körüli összeg vagy kevesebb. Csak nem akarok a későbbiekben emiatt gondba kerülni

# 3/4Időpont jan. 20. 18:24 Privát üzenet
Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=9WdIdGs8sBw

# 4/4Időpont jan. 20. 18:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Adsense bevételt elektronikus számlázással hogyan?
Google Adsense magánszemélyként adózás?
Hogyan és mennyit kell YouTube bevétel után adózni?
Youtube csatornámon összejött egy kis pénz. A Bevétel menü pont alatt ott virit a 29,55eur. összecsatoltam ad sense fiókommal . Miközben a youtube csatornámon növekedik az összeg...
Tudtok olyan jó budapesti könyvelőket ajánlani, akik járatosak a Google Adsense bevétel adózásában?
Hogyan adózhatnék? (Adsense)

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!