Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan és mennyi bevétel után...

Hogyan és mennyi bevétel után kell Fiverr/Youtube (AdSense) után adózni?

Figyelt kérdés
Csak aprópénzről lenne szó. Az AdSense-n a Youtube-ról származó bevetélem lassan eléri a 20 000 forintot ami után, már elutalják a pénzt. A kérdésem az lenne, hogy mennyi havi/évi bevétel után kell adózni? Valamint szeretnék elkezdeni Fiverr-en is tevékenykedni, ami ugyan csak nem lenne sok csak egy kis plusz pénz.

2019. jan. 20. 16:01
 1/4 anonim válasza:

5 forint után is kell!


Hivatalosan a Youtube-ot csak vállalkozóként lehet, másképp nem! KATA a legjobb. Ez havi 50000, de akkor is, ha nincs bevételed! Másképp ki sem fizetnek!

A mostani 20.000 forintot meg az év végi adóbevallásnál kell jelezned.


HERBY csatorn

2019. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Bocs, rányomtam.


Szóval HERBY csatornáján van 3-4 videó, amikben részletesen, lépésről lépésre elmagyarázza.

2019. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Herby-nek van néhány ezer videója, de majd megpróbálom megkeresni azokat amiket írtál, köszi a tippet.


Valamikor azt olvastam, hogy (nemtudom pontosan), de néhány 100 000 Ft bevételig nem kell adózni, ezért is tettem fel itt a kérdést, hátha valaki megtud-e ebben erősíteni vagy ezt tudja cáfolni.


A KATA nem érné meg nekem mert, nincs annyi, illetve nem lenne annyi bevételem, hogy megérné.


Tényleg nem lenne sok pénzről szó, legalábbis még most, maximum néhány havonta 10 000 Ft körüli összeg vagy kevesebb. Csak nem akarok a későbbiekben emiatt gondba kerülni

2019. jan. 20. 18:24
 4/4 anonim válasza:
2019. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!