Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy zajlik egy haz berbeadasa...

Hogy zajlik egy haz berbeadasa? Adozas stb kell? Megeri? Elonyok es hatranyok?

Figyelt kérdés
Koszonom a hasznos es reszletes valaszokat:)
2019. jan. 24. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Megállapodsz valakivel, aki ki akarja venni (ha Te vagy a bérbeadó).

Megbeszélitek a feltételeket és lehetőleg papíron is legyen nyoma.


Ha közjegyzői záradékkal láttatod el a szerződést, akkor könnyebb (rövidebb) a hercehurca akkor, ha gond van a bérlővel.


Megéri? Kinek mi?


Előny:

- Nem Te tartod fenn az üres lakást.

- Lakják, tehát jó esetben vigyáznak is rá.

- Hasznod van belőle.


Hátrány:

- Lehet, hogy nagyon lelakják.

- Ha olyan bérlőt fogsz ki, gondjaid lehetnek vele.

- Adózással kapcsolatban vannak kötelezettségeid.


Adózás:

- Negyedévet követő 12-ig fizetni kell SZJA előleget.

- Vezetni kell napra készen a nyilvántartásokat.

- Év végén bevallásban feltüntetni, valamint rendezni az év közben megfizetett előlegek, valamint az év végén kijött végleges adó közötti különbözetet.

- Rettegni egy adóhatósági ellenőrzéstől. :)


Részletes válasz nincs, mivel akkor nagyon sok oldalt kéne írnom.


Kérdezz, ha valamit tudni akarsz.

2019. jan. 25. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eloszor is, koszonom szepen a valaszod! Hasznos volt. Kerdesem viszont az lenne, hogy miert kell rettegni egy ellenorzestol ha adozok es torvenyes? Es tegyuk fel. Ha ceggel hirdetem( ingatlanos) akkor engem ez mentesit a papirmunkatol?( szja stb amit irtal) nyilvan ennek van ara termeszetesen hisz a ceg sem dolgozik ingyen.
2019. jan. 26. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:

"Rettegni egy adóhatósági ellenőrzéstől. :)"


Van a mondat után egy "mosoly".


Természetesen nem kell rettegni, de egy átlagos polgár elég nehezen tudja követni a jogszabály változásokat, no meg értelmezni is, az adóhivatal ellenőrei pedig "szeretnek" büntetni minden francért.

Talán szerencsénk lesz, hogy mostanában ügyfélbarátként köszönthetjük őket is, és inkább a segítő szándék lesz meg bennük, nem pedig az ellenkezője.


Az, hogy ingatlanossal hirdeted a bérbeadást, nem mentesít a jogszabályban előírt kötelezettségek alól. Az ingatlanos nem könyvelő, nem bevallást kitöltő, Ő a közvetítő szerepét tölti be. Minden más kötelezettség a Tied, amit "átháríthatsz" egy könyvelőirodára, vagy egy könyvelőre, ha Te nem tudod intézni az életednek ezt a részét.

2019. jan. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ingatlanoson csak azert gondolkodtam, mert gondoltam akkor minden terhet vallal igy nekem csak max a penzt utalja. Igen, nem ertek hozza :D de ha nem vallalja ezeket, akkor inkabb hirdetem sajat magam a jovoben es intezem el a dolgokat. Egyebkent valahol levan irva hogy hogy mukodik ez? Mondhuk ha bemsnnek egy ado hivatalba esetleg egy kozjegyzohoz.
2019. jan. 27. 08:46
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyebkent valahol levan irva hogy hogy mukodik ez"


Személyi jövedelemadó törvényben le van írva. :)

A szerződéskötés része pedig a polgári törvénykönyvbe. :)


[link]


A legelső valamint a 10. számú füzetben az infók.

[link]


A legfelső vagy a 10. számú füzetben az infók.

2019. jan. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!