Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan bérbeadása után hogy...

Ingatlan bérbeadása után hogy kell elszámolni az amortizációt adózáskor?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van tételes és 10%-os költséghányados. Olvastam az amortizáció és értékcsökkenés elszámolásáról. Azt hogyan kell számolni?
2017. febr. 24. 21:09
 1/3 MaxDom ***** válasza:
Az ingatlan értékének 2%-át tudod elszámolni (hosszú élettartamú épületek, tégla, kő, vasbeton, stb.) esetén amortizációként. Ez csökkenti az adóköteles bevételedet.
2017. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vagyis egy 4 milliós ingatlan bérbeadásánál 80.000 forinttal csökkenthetem az éves bérleti díjból származó bevételt és ennek különbözetét szorozzam meg 15%kal?
2017. febr. 25. 00:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy écs-t csak akkor lehet elszámolni egy vállalkozásnál, ha önmagát az ingatlant is bevisszük a vállalkozásba, vagyis az ingatlan vásárlása is a vállalkozás költségeként el lett számolva.

Ennek hiányában az ingatlan marad a "magánszemély tulajdonában", és az esetleges felújítási, stb. költségek majd azok tényleges felmerülésekor, számla ellenében számolhatóak el.

Persze, lehet hogy rosszul tudom, de azért érdemes ennek jobban utána nézni.

2017. febr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!