Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » W-8BEN ív kitöltése és külföld...

W-8BEN ív kitöltése és külföldi jutalom lejelentése az adózásban (SZJA)?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!

A helyzet az, hogy egy Magyarországon is jelen lévő nemzetközi chat oldalon egy orbitális biztonsági rést sikerült kiszúrnom. Egyeztettem a magyar supporttal a hibáról, majd javasolták, hogy regisztráljak egy amerikai (USA), etikus hacker oldalra (HackerOne-ról van szó, itt a hackerek hibák kiszúrásával és jelentésével jutalmazódnak a megbízó cégektől), mert ott pénzdíjazásban részesülök. Ezt megtettem és kiutaltak egy jelentős összeget, hogy megkapjam ki kellett töltenem egy W-8BEN ívet. Mivel normál mezei ember vagyok (ergó nem vagyok amerikai állampolgár és sosem dolgoztam ott, nincsenek cégeim, nem vagyok vállalkozó, eddig mindig a NAV csináltam a bevallásaimat, munkahelyeimen is csak alkalmazottként futottam), így csak a nevem, országom, címem került bele. Kérdésem egyik fele erre az ívre vonatkozik, hogy a hozzáértők szerint jól töltöttem-e ki?

Az összeg levonás nélkül érkezett meg, tehát ezt itthon kell lejelentenem, egyeztettem az oldallal, ők is azt mondták, hogy az illetékes hatóságnak szóljak. Kérdésem, hogy ez konkrétan milyen jövedelemnek minősül, mekkora részét kell leadóznom és hogyan?

Fennáll a lehetősége, hogy több hibát is találok más helyeken is és kapok jutalmat ugyanitt, emiatt tisztán szeretnék látni. Nem célom az adózás elkerülése és a büntetések gyűjtése. Leszögezném, hogy nem vagyok otthon az adóügyekben, bár tanulmányoztam a magyar leírásokat, de nem világosodtam meg tőlük, emiatt fordulok hozzátok.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 25. 04:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Az adózás is egy szakma...

Ha ez egy 2018-ban érkezett jövedelem, akkor a május 20-ig esedékes adóbevallásodban kell szerepelnie. Mivel nem szerződéses kapcsolatból származó kifizetés ez a pénzdíj, ezért egyéb jövedelemnek minősül, 100%-a adóalap, csak tényleges költség vonható le, ha volt ilyen, például átutaláskor felmerült bankköltség. 15% személyi jövedelemadó terheli, viszont egészségügyi hozzájárulás (2019-től szociális hozzájárulási adó), illetve egészségbiztosítási járulék nem terheli.


Az adóbevalláson túl nem kell "szólni".


A W-8BEN nyomtatványt azért kellett kitölteni, hogy az USA adóhatósága felé igazolja, hogy Magyarországon adózási szempontból az illetékes hatóság és ezért nem vontak le ők semmit.

2019. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!