Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan vásárlás utáni...

Ingatlan vásárlás utáni illeték fizetése?

Figyelt kérdés

29M forintért vennénk egy gazdasági épület besorolású ingatlant. Ha jól értelmezem a hatályban lévő jogszabályokat, akkor ennek a 4%-át kell kifizetni illetékként. Ez közel 1,2M forint. Bitang sok :(


"Illetékkedvezmény vehető igénybe, ha a lakásvásárló még nem töltötte be a 35. életévét, első lakását vásárolja, melynek értéke nem haladja meg a 15 millió forintot."


Ha ketten vásároljuk az ingatlan 50%-50% arányben, akkor mindketten 14,5M forintot fizetünk az ingatlanért. Ilyenkor ha mindkettőnknek az első lakása, akkor mindketten jogosultak vagyunk a kedvezményre?

Tehát kb 600 ezret kell illetéknek kifizetni?



2019. febr. 1. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, külön fog jönni a csekk a 600 ezer forintról neked is meg a másik tulajnak, valamelyikőtök szépen elbattyog a postára 1,2 millió forinttal és feladja.
2019. febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet én fogalmaztam rosszul, de a kérdés arra irányul, hogy a kedvezményt miként kaphatjuk meg.
2019. febr. 1. 19:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első lakás - ez nem lakás

értéke nem haladja meg - meghaladja.


Sehogy nem kaphattok kedvezményt. Részletfizetést kérhettek.

2019. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló pontos választ adott, nem jár kedvezmény, mivel nem lakás és a 15 milliós limit a lakás teljes értékére vonatkozik.


Egyébként egy vicc ez a 15 milliós limit, amit ki tudja mikor évekkel ezelőtt határoztak meg. Hol lehet már ennyiért lakást venni???

2019. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ugyanezen átestem nemrég. Hiába volt az új lakásban kevesebb, mint 15 millió az én részem, mivel összesen viszont meghaladta, egy fillér kedvezmény nem járt. Az összeghatár mértékéről én is kifejtettem a véleményemet, jobbhíján az ügyintézőnek, aki szerint pont jó volt minden ahogy volt... Kérjetek részletfizetést, jobbat nem tudok.
2019. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
A 4% vagyonszerzési illeték mértéke felháborító, de sajnos nem tudsz mit tenni. Ki kell fizetned, nincs kibúvó :\
2019. febr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Illetékalap miként kerül meghatározásra?
2019. febr. 3. 18:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy elfogadják a vételárat, vagy kimennek szemlére és felbecsülik.
2019. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha elfogadják akkor 1,2 millió forint lesz az illeték, ha nem akkor helyszíni szemlét tartanak és 1,2 millió forint lesz minimum vagy magasabb.
2019. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor a veteli arnal alacsonyabb nem is lehet a szemle alapjan?
2019. febr. 4. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!