Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vehetek még idén szigorú...

Vehetek még idén szigorú számadású nyomtatványt tavalyra?

Figyelt kérdés
Szigorú számadású nyomtatványon kell vezetnem a bevételeimet, de tavaly még nem vettem meg, pedig volt bevételem. Mennyire probléma, ha idén veszem meg, és beleírom a tavalyiakat? (Egyéni vállalkozóként.)

2019. febr. 14. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan miről van szó?

Tavalyi évre kéne kiállítanod számlát, de nem volt számlatömböd és idén vennéd meg?

Ez bukó. Látszik, hogy később vettem meg a tömböt, minthogy kiállítottad a számlát.

2019. febr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tömbben és a nyilvántartáson jelezned kell a számlatömb megkezdésének és vételének dátumát, ezt nem tudod elsumákolni. Keress könyvelőt sztem önellenőrzés lesz.
2019. febr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, ennél bonyolultabb.


Rendezvényszervezőként dolgozom.


A bevételeim több száz apró tételben érkeznek, ezekről tőszelvényes karszalagok formájában adok bizonylatot, ez rendben van így, tudom.


De a pontos bevételeim összegét elvileg vezetnem kéne egy hivatalos szigorú számadású nyomtatványban.


Amit viszont még nem vettem meg, pedig tavalyi bevételeket kéne beleírnom...

2019. febr. 14. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:
3: Ez is bukta. Ha tavaly kellett volna beírnod, akkor nem írhattad bele decemberben, ha csak januárban vetted meg a nyomtatványt.
2019. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen ez sajnos logikus.


És mit tehetek ilyenkor? Mit jelent az önellenőrzés?

2019. febr. 14. 11:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Vedd meg és töltsd ki most.


Az nem akkora probléma, mert legfeljebb késtél valamivel, még csak nem is a bevallással, csak a saját nyilvántartásod összeállításával.


Viszont ha most elkezdesz össze-vissza hamisítgatni, visszadátumozni, azt nehezebb a nav -nak jóhiszeműen elfogadni, ha ugyan valaha vizsgálják.

2019. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tőszelvényes karszalag már önmagában szigorú számadású bizonylat tudtommal.


Milyen bevételi nyilvántartásról van szó?


Ha KATÁSról, oda már nem kell szigorú számadású bizonylat, azt elég vezetni egy Excel táblában.

Minimum az alábbi mezők kellenek:

Sorszám (1-től felfelé sorban)

Bizonylat sorszáma

Bevétel összege

Bevétel megszerzés időpontja.


Bár szerintem, mivel a karszalag önmagában is nyugtának minősül, igazából talán még a bevételi nyilvántartás sem kötelező (csak ajánlott, mert úgy könnyebben átlátható), ugyanis a KATA törvény azt mondja: "A bevételi nyilvántartás vezetésével összefüggő kötelezettséget teljesítettnek kell tekinteni, ha a kisadózó vállalkozás az általa kiállított nyugtákat, számlákat teljes körűen megőrzi akkor, ha e dokumentumokból a bevétel megszerzésének időpontja hitelesen megállapítható."

De ha biztosra akarsz menni, kérdezz meg egy tényleg hozzáértő könyvelőt.

2019. febr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Viszont, úgy gondolom, hogy magukat a karszalagokat (mivel azok szigorú számadásúak) is nyilván kell tartani egy (szintén nem szigorú számadású) nyomtatványon (vagy excelben). Természetesen a karszalagok beszerzéséről szóló számlákat megőrizve.


Az meg ebből kellene álljon:

Sorszám (1-től felfelé)

Beszerzés dátuma

Beszerzésről szóló számla sorszáma

Karszalagok sorszámtartománya: (-tól -ig)

Mennyiség (hány db van abban a tartományban)

Használatba vétel kelte

Használatból kivonás kelte (vagyis az utolsó felhasználás dátuma)

Kiselejtezés kelte (majd 5+ év múlva, amikor már nem kell őket tovább őrizni)

És természetesen a nem felhasznált karszalagokat teljes egészben meg kellene őrizni a selejtezési idő végéig.

De biztos infót könyvelőtől!

2019. febr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!