Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aki szünetelteti a KATA EV-t...

Aki szünetelteti a KATA EV-t az 2 éven belül nem lehet újra KATA adózó?

Figyelt kérdés

"Az adóalanyiság megszűnésének évében és az azt követő 12 hónapban az adóalanyiság ismételten nem választható."


Nem tudom értelmezni ezt a mondatot.


Ha 2 év szüneteltetés után automatikusan megszűnik a vállalkozás, akkor nem értem a fenti dolgot, hogy szüneteltetés évében és utána nem választható a KATA?


félre értem?



2019. febr. 27. 23:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"Az adóalanyiság megszűnésének évében és az azt követő "


"hogy szüneteltetés évében és utána nem választható a KATA?"


megszűnésének

szüneteltetés

2019. febr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
én azzal keverem ezt, hogy amikor szünetelteted a KATA adófizetést, akkor úgy értelmezem, hogy arra az időszakra amíg a vállalkozás szünetel, megSZŰNIK az adóalanyiság, hiszen nem kell adót fizetni.
2019. febr. 27. 23:31
 3/20 A kérdező kommentje:

[link]


bekéne még most adnom, nem tudod hogy itt a kisárgított részt ki kell tölteni ha szüneteltetem a vállalkozást?


volt januárban meg februárban minimális bevétel az adóra se elég, oda kell bármit írni?


márciustól szünetelne

2019. febr. 27. 23:35
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem, nem szunik meg szuneteltetes alatt.
2019. febr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

értelmezéssel vannak gondjaim :) Köszi


mondjuk az ÁNYK így is szivat, mert hiába töltöttem ki a helységet és dátumot ő csak szól ellenőrzésnél.


[link]



Nem igazán értem ezt az ányk-t.

2019. febr. 27. 23:47
 6/20 A kérdező kommentje:

59%


ha tudsz ajánlani egyet este 11-kor megköszönöm, tényleg, annak is örülnék, ha Te az lennél.


Köszönöm!

2019. febr. 27. 23:49
 7/20 anonim ***** válasza:
Neked mindennel gondod van, csak most gyorsan 5 kérdésed volt. Majd a bünti több lesz. Még ha rájössz, hogy nem is szünetelsz 😂
2019. febr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor add meg kérlek a címed és küldök egy szelet zsíroskenyeret.


Nem értem mi a gondod. Idejössz kötekedni, ahelyett, hogy kialudnád magadat.


Éhezik a családod? Megöli a könyvelő vállalkozásodat az Internet?


Te még sohasem tettél fel kérdést olyan dologgal kapcsolatban, ami nem a szakmád?


A gyereked sem? A férjed/feleséged sem?


Áhh, hagyjuk is, el nem tudom képzelni, mennyire zavar téged, hogyha valaki választ kap a kérdéseire.


Tényleg adj egy paypal címet vagy bankszámla számot és utalok valamennyit, hogy nehogy éhen halj.


Ne haragudj, de nem a 70-es években élünk.

2019. febr. 28. 00:16
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Megszűnés akkor lehet, ha kikerülsz a Kata alól ( pl. december végén két havi járuléktartozás, amit a határozatig sem rendezel ). akkor két évig nem lehetsz katas, de szüneteltetés után ugyanazokkal a keretfeltételekkel megy tovább az adózásod, mint előtte.


59%-os egy fusztrált könyvelő,- azt hiszem nem a virágboltos, mert olyan is van itt aki úgy könyvelő - akit idegesít, hogy nem neki fizetnek a tanácsokért, hanem fórumokon kérdeznek, - pontosabban csak itt GY.K.-n meg a Könyvelői Klubbot hozza fel mindig, - mert pl. más adózási fórumon ezekre a kérdéseidre simán kapsz normális választ is könyvelőktől, illetve könyvelők is kérdeznek sokszor egymástól ha értelmezési problémái vannak. Választ konkrétat nem ad, csak amolyan "nem képzeled, hogy én majd ingyen adogatom itt a tanácsokat, de tudom a megoldást" jelleggel van jelen. Mondjuk itt fizetőképes kereslet erre nincs, de ez még nem tűnt fel nagyon neki. :-) ( Van amikor az a baja hogy hétvégén, van amikor az ha Karácsony után a két ünnep között kérdez valaki ahelyett, hogy könyvelőt kérdezne "nem emberi időben" egy-egy s.o.s. kérdésre, problémára.)


Egyébként Urban legend, amit mondd, mert nem csak katasnak nem kötelező a könyvelő, ugyanúgy adószámos magányszemélynek, meg szja-s ev-nek sem.


Más az ajánlott, meg más a kell ( számviteli törvény alapján, akit ugye elvileg ő hivatalból ismer :-) ).

2019. febr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok könyvelő...

ÉS de, öt kva kérdése volt itt tegnap, kb semmit nem tud, de a saját zsebére játszik, csinálja.

2019. febr. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!