Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallást akkor a nav...

Adóbevallást akkor a nav megcsinálja vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, bocsánat hogy fogyatékos kérdést teszek fel de akkor hogy is müködik ez az egész adóbevallás dolog?


hallottam a rádióban és olvastam is róla hogy a nav megcsinálja az adóbevallásom.

smsben el kell küldeni három adatot majd márc 15 után valamikor küldenek egy tervezetet amivel ha egyetértek küldjem vissza.


Szóval most ők akkor megcsinálják helyettem vagy sem? Mert most futottam bele ebbe a cikkbe:

[link]


szóval csak annyi a kérdésem, hogy amit majd kapok a navval azzal kell bármit csinálnom azon kivül hogy visszaküldöm nekik?


2019. márc. 4. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
A NAV megcsinálja az adóbevallasodat, kérés nélkül, azon adatok alapján, amit ismer a munkáltatódtól. Az sms-el azt kéred, hogy az elkészített bevallást küldjék meg neked /papíron/. Ha van ügyfélkapud, ott is megnézheted. Ha szerinted ok, semmit nem kell csinálni vele. Ha valamit nem vettek figyelembe, akkor kell módosítani /ügyfélkapun, vagy bevallás visszaküldésével/.
2019. márc. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

rendben!


Nagyon szépen köszönöm a válaszod, így már világos.:)

2019. márc. 4. 14:15
 3/17 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2019. márc. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Voltam bent. Mondtam a hölgynek ők készítsék el, hölgy azt mondta ők csinálják, elektronikus. Semmi papírt nem kellet ki töltenem mint régen. Mutattam neki hogy kaptam levelet mikkor táppénzen voltam, kaptam pénzt is, egyből rá mondta igen.


Akkor nekem most semmit se kell csináljak?


El felejtettem meg kérdezni.


Ügyfélkamum nincs, nem regisztráltam.

2019. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Sms-ben kérjed az APEH-től az adóbevallás tervezet megküldését! Ha megkapod, átnézed. Ha stimmel, nem kell semmit csinálni, ez lesz a bevallásod. Ha van valami eltérés, módosítod, és úgy visszaküldöd. Akkor a végleges adóbevallásnál figyelembe veszik az általad módosított adatokat. Semmit nem kell beküldeni, igazolásokat, egyebeket sem. Ennyi.
2019. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Nem kérem SMS-be és már nem megyek a NAV-hoz be, akkor is ki küldik postán?
2019. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem.

A kérés arra vonatkozik, hogy küldjék meg Neked papír alapon a lakcímedre a tervezetet.


Ha nem kéred, akkor nem küldik ki.

2019. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Nem kellett semmi papírt ki tölteni, elektronikusan csinálják.

Megint menjek be?

2019. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

És akkor semmi adatot nem kell meg adnom nekik?

Régen mindig ki kelet tölteni a papírt, most meg elektronikusan van.

2019. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

utolsó:


én ez alapján csináltam:


[link]

2019. márc. 4. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!