Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem főállású katás egyéni...

Nem főállású katás egyéni vállalkozó szja bevallásában kell szerepelnie a katás bevételnek?

Figyelt kérdés
Február elején leadta a Kata bevallást, az szja terveztben csak a munkáltatói előlegek szerepelnek. Egyáltalán benne kell lennie a katás jövedelemnek, vagy ő akkor a kata bevallásban letudta ezt?
2019. ápr. 2. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:

A Kata bevétel, nem szja-s jövedelem, nem képez adóalapot. Nem érvényesíthető rá semmilyen visszaigénylés, adókedvezmény, stb.

Épp azért tételes adó, mert letudja egyben és kevesebbért, kevesebbet is kér az állam a katasoktól.

2019. ápr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor ok. Köszönöm a választ!
2019. ápr. 2. 09:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Elmondom, mit írt a NAV az ügyfélkapumon (a helyzet ugyanez, KATA mellékfoglalkozás):


Megnéztem a személyi jövedelemadó bevallásomat és a következőt találtam: a tervezet mellé szerepeltetni kell a vállalkozói bevételt/bevallást, most ezt nem tudom pontosan) is, ellenkező esetben, ha csak a NAV által elkészített szja bevallásomat hagyom jóvá, akkor érvénytelen lesz az adóbevallásom (és igen, megcsináltuk febr-ban).

Nos, hogy mindezt hogy kell szerepeltetni, azt még nem tudom- majd a könyvelővel együtt kiokoskodjuk :-)

2019. ápr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, 1-es válasz NEM PONTOS!!!
2019. ápr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mitől nem pontos?!


Szja-ba nincs katasoknak sor, bevétel felvezetésre épp amiatt mert katas az ev.


Ettől függetlenül ha van más szja köteles bevétele, ( főállás pl. ) akkor le kell adnia, de szja-ba nem számít bele a kata bevétel.


Épp amiatt kellet leadni februárban a kata bevallást.


Szja-s ev esetében viszont fel kell tüntetni a bevallásban a bevételt, kiadást, stb-t és beleszámít a jövedelembe, meg érvényesíthető is rá adókedvezmény, stb.


Csak azt nem értem, hogy ennyire alap szinten sem értik a katasok hogy mit is választottak?! :-)

2019. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A páromról van szó, akkor jó volt a gondolatom, közben beszéltünk a könyvelővel is. Először nem őt akartam zaklatni, mert nem akar szja bevallásokkal törődni, meg van most elég dolga, meg hol van még a május 20. Csak a párom türelmetlen.
2019. ápr. 2. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:

"de szja-ba nem számít bele a kata bevétel."


Ez igaz norbi, de az 1-es válaszodból azt vehette le a kérdező (legalábbis számomra így jön le), hogy nincs semmi teendője, mert a KATA-t februárban bevallotta, az szja-t meg a munkáltatója levonta, kész.

Pedig ez nem így van, mint írtam, az adóhatóság világosan leírta, hogy ha csak simán jóváhagyom az szja-s bevallásomat, akkor érvénytelen lesz az éves adóbevallásom.

2019. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező és mit mondott a könyvelőtök?

Tudhatnám én is - hátha az enyém nem lesz annyira képben :D

2019. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó, abban igazad van Norbi, hogy az szja-s bevételnél nem kell szerepelnie, hiszen nem szja köteles, úgyhogy ez a része tényleg pontos, bocsánat, megkövetlek :-) - de az éves adóbevallásban valahogy mindenképpen azt is fel kel tüntetni (a KATA-s bevételt).
2019. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem kell az szja ba a kata. Ha kérne egy jövedelem igazolást külön szerepeltetni rajta a munkáltatótól származó jövedelmet és a katás.
2019. ápr. 2. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!