Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell a számlán feltünte...

Hogyan kell a számlán feltüntetni a teljesítési időpontot?

Figyelt kérdés

Részlet a szabályból:


(1) A teljesítés ideje meghatározható határnap vagy határidő tűzésével. Határnap tűzése esetén a szolgáltatást ezen a napon kell teljesíteni. Határidő megjelölése esetén a szolgáltatás a meghatározott időtartamon belül bármikor teljesíthető, kivéve, ha az eset körülményeiből az következik, hogy a jogosult választhatja meg a teljesítés időpontját.


(2) Ha a szolgáltatás rendeltetéséből a teljesítési idő megállapítható, a szolgáltatást ebben az időpontban kell teljesíteni.


(3) Ha a teljesítés idejét az (1)-(2) bekezdés alapján nem lehet megállapítani, a kötelezett a teljesítés előkészítéséhez szükséges idő elteltével köteles teljesíteni.”


2019. ápr. 7. 23:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Tehát a számlára írhatom azt, hogy a teljesítési idő 30 nap ?


Mi van akkor, ha konkrét dátumot írok a teljesítés időpontjára, de a vevő szóban utólag későbbi időpontra kéri ?

Nem szerződéses munkákról van szó, csak megrendeli a dolgot, mi meg legyártjuk és postázzuk.

A gond sokszor az, hogy kifizeti utalással, ekkor már meg kell írnom a számlát, de még ne tudom, hogy mikorra is fejeződik be a munka és mikor tudom postázni.

2019. ápr. 7. 23:04
 2/8 anonim ***** válasza:
A teljesítési dátum csak konkrét dátum lehet, olyat nem odaírni, hogy 30 nap. Ha előre fizet, akkor előlegszámlát kell kiállítani azzal a teljesítési dátummal, amelyik nap a pénz beérkezett. Amikor postázod a terméket, akkor a postára adás napján aznapi teljesítési dátummal végszámlát kell kiállítani, amiből le kell vonni a megfizetett előleget és hivatkozni kell az előlegszámla számára. Ha az előleg 100%-os volt, akkor a végszámla végösszege nulla lesz.
2019. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A fenti szabályzatnál kér fogalmat említ:


- határnap

- határidő


A határidőn belül bármikor teljesíthető.

De akkor hogyan lehet feltüntetni a számlán a határidőt, ha nem lehet 30 napot írni ?

2019. ápr. 8. 10:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Láttam én már olyan számlát is, hogy a fizetési határidőre nem konkrét dátumot ír, hanem azt, hogy 8 nap.
2019. ápr. 8. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Most akkor a teljesítési dátumról vagy a fizetési határidőről beszélsz? Két különböző dolog...
2019. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A teljesítési dátum érdekelne, a fizetési határidőt csak példaként említettem.

Szóval az a kérdés, hogy mi a különbség a jelölésben a

- határnap és a

- határidő

között.

Mindkettőt nem lehet konkrét dátummal megadni, mert akkor mi különböztetné meg őket.

2019. ápr. 9. 00:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Már leírtam, hogy hogyan kell számlázni. Ez amit bemásoltál a Ptk-ból nem erre vonatkozik, hanem magának a teljesítés dátumnak a meghatározására.
2019. ápr. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Valami nem stimmel....


Azt olvasom, hogy a teljesítési időpont jelentős szabadságot ad, azaz a felek megállapodása szerint történhet.

Nos én megállapodom a vásárlóval, hogy a számlaérték kiegyenlítése után 30 napon belül postázom a termékeket.


Ezt hogyan írom a számlára ?

2019. ápr. 9. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!