Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent ez a NAV részéről?

Mit jelent ez a NAV részéről?

Figyelt kérdés
300ezer Forint tb tartozásom van,és most kezdtem el havonta 30ezer Forintokat befizetni a NAV-nak. Tegnap viszont kaptam egy emailt,hogy valami Banki titoktartási kérelmet nyújtott be a NAV a bankszámlámra,ez mit jelent? Megnézik,hogy milyen pénz mozgás van a kártyámon? (Bankszámlám is inkasszózva van,és nem szoktam sok pénzt tenni rá,csak annyit amennyit a bank levon havonta mint kártyadíj.)

2019. máj. 2. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A bankodat kérdezted már? Ők tudnak tájékoztatást adni, milyen adatokat szolgáltattak rólad.
2019. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem nyújtott be semmiféle kérelmet a NAV a bankhoz, hanem megkereste őket, hogy vezetsz-e náluk bankszámlát.


Erről a megkeresésről értesít Téged, és ha van a bankszámlának társtulajdonosa, akkor Őt is.


Ezt írták meg a levélben, csak olyan hivatalos formában, amit egy átlagpolgár nem tud hova tenni. Ahogy érzékelhetted, már inkasszót is raktak a számládra. :)

2019. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Tegnap viszont kaptam egy emailt"


Na ez is sántít, ilyeneket nem szoktak e-mailben küldözgetni. Honnan jött az e-mail?

2019. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A NAV-tól.
2019. máj. 2. 20:20
 5/6 A kérdező kommentje:
De ügyfélkapun keresztül is ugyan azt a levelet kaptam.
2019. máj. 2. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapun keresztül kapott értesítés teljesen hivatalos forma a kormányzati szervektől. Azért is találták ki.


Email címre nem szoktak küldeni, de néha előfordulhat, hogy ügyfélkapu helyett, vagy az mellett az ügyfélkapudhoz köthető email címedre (is) elküldi az automata, ha rendszerhiba lép fel náluk.

2019. máj. 3. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!