Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény utólagos...

Családi adókedvezmény utólagos igénybevételénél van-e automatikus ellenőrzés a NAV részéről?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem a kérdés,mert sok fórumot olvasgattam már ezzel kapcsolatban és nagy a sötétség sok ember fejében,viszont mivel(ahogy szokták mondani),a 10 millió könyvelő országa vagyunk,mégis sokan maguknak készítik a bevallást.Mi van akkor,ha nem a megfelelő kódot írják a gyerekhez?Tehát már nem jár iskolába,vagy egyetemre jár,de odaírják a 2-es kódot.Akár szándékosan,akár tudatlanságból.Így nyilván sokkal több pénzt tudnak visszaigényelni.

Vagy akár pont ellenkezőleg,a saját kárára tölti ki a bevallást.

De el tudom képzelni azt is,hogy egyáltalán nem veszik igénybe,mert nem szól nekik senki,hogy kérhetnék.

Ha csak a szúrópróbaszerű revíziókor derül ki,ezzel sok visszaélés lehet.Nem?

Minket például az elmúlt 30 évben egyszer sem hívtak be ellenőrzésre,pedig hosszú évek óta egyösszegben igénylünk vissza adót utólag(lassan már nem is lesz kire,mert nagyok a gyerekek).



2019. febr. 22. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs. De nem ajánlom, mert az adóazonosítóban kódolva van a születési dátum, így benne van a kockázati szűrésekben és ha nem is ellenőrzik le az összes leszűrt adózót, sokszorosára nő az adóellenőrzés kockázata.
2019. febr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gondolom aki szándékosan csinál ilyet,az még addig teszi,amig gyerekszámba mennek a gyerekek,így nem tűnik fel.Nekem például évekig tök össze-vissza volt ,mert az egyik általános sulis,a másik középsulis,a 3.egyetemista volt.Utána év közben váltottak,fél évig egyetemista volt az egyik,aztán elkezdett dolgozni,úgymond megszűnt gyereknek lenni,míg a másik az egyetemet kezdte el,így neki fél évig 2-es,fél évig 1-es kódja volt...stb.

Ha az ember nem figyel(vagy akár szándékosan),akkor például már csak ezzel több százezer Ft-tal több lett volna a visszaigényelhető adó.Mármint ha mind a 12 hónapra azt a kódot írom,amivel kezdtük az évet.

Ilyen stiklikre gondolok csak,nyilván nem olyanra,hogy a 30 éves gyerek után hirtelen igényelni kezdem.

Mondjuk én szeretek nyugodtan aludni,úgyhogy engem bármikor ellenőrizhetnek.

2019. febr. 22. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, nincsen. Én betegség miatt igénylek vissza adót évek óta. Az orvos kitöltött egy papírt, amivel egy esetleges ellenőrzéskor igazolni tudnám a jogosultságomat, de még soha senki nem kérdezte meg, mire fel kérem vissza a pénzt. Mondjuk ez messze nem akkora összeg, mint a gyerekek után járó, de igazából bárki "bemondásra" visszaigényelhetné.
2019. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ugye?Akkor jól sejtettem.Azért ez elképesztő,ha jobban belegondolok.Ráadásul tényleg nagyon sok pénzről van szó sok esetben,nekem "csak"3 gyerekem van és nem is tudtuk több éven át az egészet visszaigényelni,(míg csak az adóból lehetett),de így is sok százezer forintról beszélünk évente.Aki 3 gyereknél egyben visszakéri,több mint 1 millió éves szinten.
2019. febr. 23. 05:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Kolléganő nem tudta, hogy az intézetben lévő beteg gyermeke után is jár kedvezmény. 5 évre visszamenőleg igényelte vissza. Berendelték ellenőrzésre.


Azóta minden évben érvényesítik egy összegben, azóta nem hívták be.

Valami által jelölik ki az adózókat ellenőrzésre. Általában év elején felhívják a figyelmet, hogy abban az adóévben kiket ellenőriznek kiemelten. Tavaly előtt például az ingatlant bérbe adókat vették górcső alá és az őstermelőket.


Mivel szeretett kormányunk jelenleg CSALÁDOK ÉVTIZEDÉT játsza, ezért valószínűleg a családi kedvezményesek még egy darabig nyugodtan alhatnak. :)


Na de majd akkor, ha nem születik megfelelő mennyiségű biorobot! :)

2019. febr. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Márpedig nem fog elég születni szerintem így sem.Ha az én korosztályomnak(75-ös vagyok),nem született "elég" gyereke,márpedig akkor bébibumm volt,mivel a Ratkó gyerekek gyerekei vagyunk,akkor most pláne nem fog.
2019. febr. 23. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!