Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi affiliate marketing...

Külföldi affiliate marketing adózás?

Figyelt kérdés
Sok lehetőség van ebben, viszont csodás oktatási rendszerünknek koszonheten az emberek jó részének fogalma sincs az adózás szabályairól. Így kérdezem, külföldi oldalak affiliate partnerprogramjaiból származó bevétel után hogyan kellene adózni? Mi lenne a pontos menete?

2019. máj. 6. 03:08
 1/2 A kérdező kommentje:
Most másutt azt olvastam, hogy nem kell adózni semmit, mert a külföldi cég a saját országában adózik a fizetség után.
2019. máj. 6. 12:46
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A kifizető, akitől kapod a pénzt az neked úgymond jóváír. Olyan mintha kiállítana neked egy jóváíró számlát. Azaz neki ez költség lesz. Amit Te megkapsz, az neked bevétel. Ezért Te vagy a felelős. Amíg ez kicsi összeg (Németországban pl. az első 9.000 EUR adómentes - addig ezzel nem foglalkozik senki. Nem lövünk ágyúval verébre.

Mivel Magyarországon elfelejtették azt a nemzetközi adóztatási alapelvet, hogy a alaplétszükséglethez szükséges jövedelmet nem adóztatjuk (azaz tudj enni és lakni) itt az első fillértől adózik. De ki találja meg? Ha meg kicsi, akkor nem adózól le 15%-ot, annak a fele adóbírság. A kockázat nulla de nem lehetetlen esemény. Ha mégis szabályosan akarod csinálni, szembeállítasz vele költséget és kinullázod a kis jövedelmet. Akkor nem kell utána adóznod és ha nem vallod be, akkor ha egyszer észreveszik csak mulasztási bírság van magánszemély esetén max. 100.000 HUF. Az adóztatási jog 4 év után elévül, nem kell parázni.Ha mégis jól jövedelmezne neked (azaz kb. 1 mill felett lennél) akkor keress egy jó adótanácsadót (én az vagyok) és szabályosan kihozzuk a legelőnyösebbet.

2019. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!