Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom jelenteni, ha...

Hol tudom jelenteni, ha valaki feketén foglalkoztat embereket és még saját vállalkozása sincs?

Figyelt kérdés
Tudomasomra jutott,hogy egy “vallalkozo” aki elcsabitotta a mi munkasainkat kicsit tobb fizetesert,valojaban evek ota ugy dolgoztat embereket,hogy se bejelentve nincsennek,se maga a vallalkozasa nincs letrehozva,eddig a nagy “maffiozo” konyvelojenek a szamtalan kamucege szamlazott a cegnek,ahova bedolgoznak. Ezen kivul nem tudom hanyadik hazat veszi. Ez miert nem tunik fel senkinek,hogy hivatalosan se vallalkozasa,se semmi,megis a mult evet +50millioval zarta? Lehet ezt valahol jelenteni,hogy nezzenek utana? Ugy tudom most nemreg csinalt egy KATA-s vallalkozast,hogy megis legyen valami,de az emberek tovabbra sincsennek bejelentve nala es ki tudja mennyi minden megy meg feketen.... Ez lehet tok bunkosag a reszunkrol,de bevallom faj,hogy mi tisztessegesen csinaljuk es o meg azt a keves embert el elcsabitja tolunk,mert ugye amit mi bejelentesre koltunk es konyvelore az emberek utan,o azt inkabb a zsebukbe rakja. Mit lehet tenni az ilyen gusztustalan emberek ellen?
2019. máj. 6. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

"hogy hivatalosan se vallalkozasa,se semmi,megis a mult evet +50millioval zarta?"


Akkor mégis honnan veszed a plusz 50 milliót, ha nincs vállalkozása? (Meg pl. ez az 50 millió nettó vagy bruttó?)


Azt honnan tudod ilyen biztosan, hogy nem jelenti be az embereket? Lehet, hogy egyszerűsített foglalkoztatásban, napi bejelentéssel foglalkoztatja őket.


Ne értsd félre, nem védem a feketén foglalkoztatókat, csak mielőtt "felnyomsz" valakit, nem árt, ha tudod a PONTOS tényeket.


Amúgy, hogy a kérdésedre is válaszoljak: a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatás-felügyeleti főosztályánál vagy a NAV-nál tudsz bejelentést tenni.


[link]

2019. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A plusz 50millio netto. Tudom,mert ugyan annak a cegnek dolgozunk be. Tudjuk ki milyen munkakat kap. Napi bejelentessel vannak az emberek igen,de az szinten nem korrekt amikor havi kb 22napot dolgoznak es csak 15ot lehetne egy honapba.... Akkor az nem feketen megy?
2019. máj. 6. 08:33
 3/5 anonim ***** válasza:
15 nap lehet egy cégben. Ha két cégbe jelenti, akkor máris 30 nap.
2019. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1ceg. Ennek az 1 cegnek dolgozik be csak.
2019. máj. 6. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:
NAV
2019. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!