Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha jó fej a főnök ilyenre rá...

Ha jó fej a főnök ilyenre rá lehet kérdezni vagy pofátlanság?

Figyelt kérdés
Szóval a kérdés, h szerintetek van-e értelme megkérdezni a főnököt, h ami telefont szeretnék venni, azt vehetem-e cégnévre, mert akkor ugye az ÁFÁ-t visszaigényelheti a cég és így 40-50 ezerrel beljebb lennék. A kérdés másik része meg az lenne, hogy maga ez a visszaigénylés hogy működik? Ki amilyen ÁFA bevalló (pl havi v negyedévi), akkor igényelheti vissza az ÁFÁ-t? Valamint attól még, hogy mondjuk a főnök megengedi cégnévre venni a telefont, ugyanúgy kifizetem az ÁFÁ-s összeget és utána majd, amikor ő is a visszaigénylés során megkapja a telefon után fizetett áfá-t, akkor visszaadná nekem? Illetve van-e valamilyen hátrány abból, ha céges névre veszek telefont? Ugyanúgy nyilvántartásba kell venni a telót a cég könyvelésébe, aktiválni kell, ÉCS-t elszámolni, minden..? Remélem érthető, amit kérdezni akarok. Előre is köszi.
2019. máj. 6. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha jopar eve neki dolgozol, lehet szo rola, ha nem, nem fogja erted a tuzbe rakni a kezet.
2019. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mit értesz az alatt, hogy “tűzbe tenni a kezet”? Neki ez valamilyen kockázattal jár? Pontosan mivel? Nem vagyok teljesen képben a dologgal, azért érdeklődöm.

Egyébként 3 éve dolgozok “csak” nála.

2019. máj. 6. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
AFA csalas, magancelra vett telefonra igenyli vissza az afat. Egy telefonnal meg nem bukik le egy nagyobb ceg, de rendszerint mar vasarolt igy par laptopot/telot/stb.-t a kozeli ismeroseinek, es szerintem az utolso dolog, amit szeretne, hogy az alkalmazottaiert is elkezdjen AFAt csalni.
2019. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudja hivatalosan visszaadni az áfa összegét, hiszen akkor az hiányozna. Nem egyezne a könyvelés és a pénzkészlet. Ha van 'fekete pénztár' akkor meg lehet oldani.

Igen, belekerül a tárgyi eszköz leltárba.

2019. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy jó barátnőm mesélte egyszer futólag, hogy ő így vett telefont és h a főnök akkor visszaadta neki KP az ÁFA összegét és ő majd ugye úgyis visszakapta ÁFA visszaigényléskor vagy valami ilyesmi, csak őt nem tudom megkérdezni most h ez pontosan hogyan is volt náluk.


Egyébként a telefont egyben céges telefonnak is használnám, mert Dual SIM-es és így nem kéne két telefonnal (saját+cegessel) járkálnom, csak nem szeretném cégeskent megkapni, mert ha meg máshova megyek dolgozni, akkor vissza kell adnom...Munkambol kifolyólag kell telefonalgatnom, csak a ceges már elég régi, folyton lefagy stb, úgyhogy a munkámhoz (is) kéne, szóval azért kicsit erősnek érzem ezt egyből ÁFA csalásnak nevezni.

De köszönöm az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat, ha esetleg valaki még tud valamit hozzáfűzni.

2019. máj. 6. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!