Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi a türelmi idő adóbefize...

Mennyi a türelmi idő adóbefizetéseknél?

Figyelt kérdés
Kezdő vállalkozóként az első hónapom meg nem sikerült jól, a könyvelő már elküldte a fizetnivalokat. Ilyen esetben a nav fele hány nap türelmi idő van? Vagy azonnal felszámolnak késedelmi díjat?
2019. máj. 10. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem a késedelmi díj lesz a sok, hanem a halmozódó adótartozás. Amúgy nincs türelmi idő, de a kamat nem lesz sok - mivel a jegybanki alapkamat is alacsony.
2019. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Konkrétan milyen adóra gondolsz? Járulék? ÁFA?


Nem a bevallás beadása számít, hanem az adóbevallás határideje. Pl a járulékbevallást beadhatom én elsején is, az akkor is 12-én (ebben a hónapban 13) lesz esedékes. Ugyanúgy az áfa is...ha ötödikén adom be, akkor is csak 20-án lesz esedékes. Ha nincs bent határidőig, akkor onnantól ketyeg a késedelmi kamat. De azt nem sápolják azonnal, évente egy összegben kerül rá a folyószámlára. Ráadásul az apróval nem is foglalkoznak, csak ha bizonyos összeget elér a késedelmi pótlék összege.


Amennyiben nem 1-2 ezer forintról van szó, akkor vigyázz, mert ha csúszol, akkor inkasszózhat is a NAV, simán végrehajtás alá raknak. Aminek szintén van egy ötezer forintos díja.

2019. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Adott even belul annyira nem gaz. Nekem Kata adonal volt hogy ev vegen tudtam csak befizetni 500000 forintot. Nem lett baj belole.
2019. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Kata az picit más, ott kb csak azt nézik, hogy év végén ne lépd túl a megengedett köztartozást. Ha azt nem léped túl, akkor nem zárnak ki a katából és békén hagynak.
2019. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nav fele sima havi járulék.
2019. máj. 10. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:

"Kata az picit más, ott kb csak azt nézik, hogy év végén ne lépd túl a megengedett köztartozást. "


Nem egészen... Nekem konkrétan egy ügyem elbírálásánál pozitívum volt, hogy mindig időben befizettem a havi 50 ezer ft adót.

Erre hivatkoztam és elismerték, hogy "rendes" adófizető vagyok :-) - így kedvezően bírálták el a kérelmemet.

(persze nem nyugtaadás elmulasztása, meg ilyesmi volt :D )

2019. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
2 hónapnál többet ne halmozz fel lehetőleg, mert utána sok lesz. Egyébként minden évben egy alkalommal, 500.000-ig kérheted az automatikus részletfizetést járulék, adó, illeték tartozásra. FAm01-el, ha mondjuk pl. az első negyedév hátránya rányomná a bélyegét a működésre.
2019. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. máj. 10. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!