Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan írjak számlát ebben a...

Hogyan írjak számlát ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha egy ügyfél elutalta a munkadíjat, de számlát nem kér és ezért nem is akarja megadni a számlázáshoz szükséges adatait, akkor én hogy vigyem fel az online számlázó rendszerbe és hogy küldjem el így neki a számlát? Mert nekünk ugye muszáj számlát adni ha nem kéri akkor is. A számlázórendszer viszont kér kötelezően kitöltendő mezőket de oda mit írjak így hogy nem adta meg az adatait?

2019. máj. 16. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is jártam már így, kisebb nyomozómunkát kellett végeznem, de sikerült :-) Hiába mondtam neki, hogy de nekem muszáj számlát írnom, nem akarta megadni az adatait :-)

Ha elutalta a munkadíjat, akkor ott van az utalónál minimum egy név, de lehet, hogy cégnév. Ha cégnév, akkor szerencséd van, olyan szempontból, hogy ráírod a cég nevére és a címet meg ki tudod keresni (jó eséllyel)

Ha magánszemély, akkor is legalább egy nevet kellene tudnod.

2019. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A nevet tudom, magánszemély, de a címet sajnos nem, a számlázóprogram pedig azt is kéri mint kötelezően kitöltendő mezőt.
2019. máj. 16. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!