Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van ha magánszemély vagyok,...

Mi van ha magánszemély vagyok, a NAV berendel egy igazolást felmutatni, de elkallódik az ajánlott levél, nem kapom meg?

Figyelt kérdés
2019. máj. 19. 13:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Akkor az van, hogy az át nem vett levél is kézbesítettnek minősül - és baromara nem érdekli a NAV-ot, hogy miért nem kaptad meg: azért, mert nem akartad átvenni vagy azért, mert tényleg elkallódott.

Egyszer csak második értesítőt dobott be a postás, (ismételt kézbesítésnél), én erről nem tudtam, mire bementem a postára, már visszafordult a levél, felhívtam a NAV-ot és mondták, hogy nem küldik ki újra, csak akkor, ha írok egy kérelmet, befizetek 600 ft-ot és akkor kiküldenek egy másolatot, de ha mindezt nem csinálom meg, akkor is átvettnek minősül

2019. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Akkor előterjeszthetsz kézbesítési vélelem megdöntésére irányuló kérelmet az adóhatóságnál, hogy ne legyen következménye annak, ha valamit nem tudtál határidőben teljesíteni feléjük.


Kézbesítési vélelem megdöntése iránti kérelmet a kézbesítési vélelem beálltáról történő tudomásszerzéstől számított tizenöt napon belül, de legkésőbb a kézbesítési vélelem beálltától számított hat hónapos jogvesztő határidőn belül terjeszthetsz elő.

2019. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az én esetemben arról lenne szó, hogy adóvisszatéritést igényeltem jogosan, és ellenőrzésre bekérik az ezt igazoló dokumentumot, ami megvan, de így ha nem tudok róla hogy kérik, nem viszem be. Ilyenkor mik a szankciók, ha eleve meg se tudom, hogy kérték, de nekem van igazam csak emiatt nem igazolom?
2019. máj. 19. 14:18
 4/17 anonim ***** válasza:

"Az én esetemben arról lenne szó, hogy adóvisszatéritést igényeltem jogosan, és ellenőrzésre bekérik az ezt igazoló dokumentumot, "


Nem tudom, honnan tudod, hogy ez van a levélben, de én a helyedben nem kekeckednék a NAV-al, ugyanis saját magaddal fogsz kitolni!

Ha nem viszed be a papírt, akkor pl. addig nem kapod meg az adóvisszatérítést - ennyi.

2019. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ép ez az hogy nem tudom nemcsak azt hogy mi volt a levélben, hanem még azt se hogy elküldték. Az nem kekeckedés, ha nem kapom meg hanem egy kézbesítési probléma. De mégis hogy mehetnék be a Navhoz ha nem tudom, hogy hívnak?
2019. máj. 19. 15:11
 6/17 anonim ***** válasza:
Most azt sem tudod, hogy küldtek-e levelet neked? Gondolod, hogy küldenek? Mert egy sima adójóváírásról az igazolást nekem még soha nem kérték, csak én őrízgetem, hátha valamikor kell. Tavaly is a NAV elkeszítette az adóbevallásomat és olyan levelet küldtek, hogy tudnak az önkéntes pénztári adójóváírásomról, nyilatkozzak már, hogy hova fizessék vissza! Tehát tudtak a visszajaróról, attól függetlenül, hogy az igazolás nálam volt /nem valószínű, hogy valaha megint kérnék/!
2019. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Oké, a következőket írod:


"de elkallódik az ajánlott levél, nem kapom meg?"

"Ép ez az hogy nem tudom nemcsak azt hogy mi volt a levélben, hanem még azt se hogy elküldték. "


Ha nem tudod, hogy elküldték, akkor honnan tudod, hogy elkallódott? :D :D



"nem tudom nemcsak azt hogy mi volt a levélben, hanem..."

"Az én esetemben arról lenne szó, hogy adóvisszatéritést igényeltem jogosan, és ellenőrzésre bekérik az ezt igazoló dokumentumot, "


Még egyszer: ha nem tudod, mi volt a levélben, akkor honnan tudod, hogy igazoló dokumentumot kérnek?

2019. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Na megint hülyék gyülekezetébe botlottam. Honnan a fenéből tudnám, hogy nem kaptam meg vagy hogy elkallódott ha egyszer nem kaptam meg se a levelet se az értesítőt róla? Gondolkozzatok már ti szerencsétlenek! Nem kéne annyi felest inni a vasárnapi ebéd után. Ezek példák. De inkább távozzatok, nem idiótáktól és részegektől várok választ!
2019. máj. 19. 15:32
 9/17 A kérdező kommentje:

"Még egyszer: ha nem tudod, mi volt a levélben, akkor honnan tudod, hogy igazoló dokumentumot kérnek?"


Mivel adóvisszatéritést kértem, ha kérnek valamit akkor jó eséllyel az adóviszatérités igazolását kérik. nem sima mezei adóviszatérités mert annak az igazolását valóban nem kéreik, hanem olyan adóviszatéritás IGAZOLÁSÁT KÉRIK AMIT IGAZOLNI KELL MERT NINCS NÁLUK.


ismétlen, amihez nem kell igazolás ahhoz nem kérnek, amihez kell ahhoz kérnek.


ujra leirom hátha másodszor sem elég, mivel nyilvánvaló dolgot egyszer se kellett volna leirnom:


amihez nem kell igazolás ahhoz nem kérnek, amihez kell ahhoz kérnek.



természetesen nem 100% hogy azt kérik, ahogy semmi más sem 100% ebben a világban. csak jó eséllyel ha levelet küldenek akkor ez ügyben küldenek, mert más ügy nincs, max. ha ők szúrnak el valamit.

2019. máj. 19. 15:38
 10/17 anonim ***** válasza:

1. Nem iszom alkoholt, úgyhogy nem nyert.

2.- az idióta nem én vagyok.

2019. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!