Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent az adószámos...

Mit jelent az adószámos magánszemély?

Figyelt kérdés
Mit jelent? És mire jó? Mert ahogy olvastam semmit nem csinálhat! Kinek jó? És mennyibe kerül havonta mint pld a Kata?
2019. márc. 23. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
9%
Dehogy olvastad... ha olvastad volna, akkor tudnád, hogy kinek jó, és, hogy mennyibe kerül.
2019. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Adószámos magánszemély dolgot szerintem el kéne felejteni (ha a törvényalkotók között lennék én be is szántanám az egészet). Nagyon veszélyes és nagyon nehéz megfogni, hogy hol a határ. Én nem vágnék bele, csak és kizárólag abban az esetben, ha tényleg csak évi 2-3 munkát kellene számláznom különböző partnereknek és természetesen nem folyamatos a munkavégzés. Pl. egy gyors fotózás egy cég weblapjához vagy hasonlók. Ha van heti 36 órát meghaladó munkaviszonyod, akkor sima másodállású egyéni vállalkozó tudsz lenni, éves szinten minimális adóval (ha jó a könyvelőd persze és nem partizánkodsz az adóbevallásod elkészítésével).

Szerintem ne vágj bele adószámos magánszemélyként (bár tény, hogy nem tudom milyen tevékenységet és milyen gyakran szeretnél végezni). Privátban szívesen kisegítelek még pár tanáccsal, ha gondolod.

2019. márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Eladtam a kftm tul részét két evig voltam adoszamos maganszemely belőle ingatlan bérbeadás, prjoktmenedzsment, pályázatírás, mns egyéb oktatás és őstermelői tev körökkel úgy hogy közben voltam 3 honapig álláskeresési járadékon is párhuzamosan . Ez megalapozta az egész későbbi ev.-t, amiből meg kft lesz .Ha jól használod akkor sokat nyersz vele költség tekintetében.
2019. márc. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!