Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elrontotta a könyvelő, mit...

Elrontotta a könyvelő, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

GYEDen vagyok, a párom kapja a családi adókedvezményt. A könyvelő véletlenül bejelölte, hogy én kapjam a családi adókedvezményt, mivel nem kérdezte meg, hogy kettőnk közül kapja-e már valaki. Ez fél év után kiderült és akkor nyomatékosan, többször is emlékeztetve megkértem, hogy javítsa ki amit elrontott, mert ketten nem kaphatjuk egyszerre az adókedvezményt és ez már egyből egy kb 60ezres büntetés lesz nekem az adóbevallásnál, mert vissza kell fizetnem. Ő ekkor mondta, hogy jó, beállítja, hogy ne kapjam tovább.

10 hónapra rá, a mai napon felhív és közli, hogy elrontotta és még plusz fél évig kaptam az adókedvezményt jogtalanul, mert elfelejtette kijavítani a papírokat és lemondani a családi adókedvezményt. Sűrűn elnézést kért, de én ezzel nem vagyok kisegítve, ugyanis így már 114ezer forintot kell visszafizetnem, ráadásul késedelmi kamattal, mert már 5 hónapja ki kellett volna fizetnem, csak ugye nem is derült ki, hogy elbaszta.


Milyen lehetőségeim vannak? Van rá bizonyíték, hogy magára vállalta, hogy az ő hibája volt, és az is megvan, hogy én már korábban direkt szóltam neki, hogy mindenképp vonja vissza az adókedvezményt.

Azzal takarózik, hogy én is észrevehettem volna a hibát - de kérdem én, ha nyáron megígéri, hogy orvosolni fogja, akkor én utána fél évig, szülés után minek kezdtem volna el kutakodni? Bíztam benne annyira, hogy nem fogja elrontani, erre most miatta kell egy sokkal nagyobb összeget befizetnem. Az egész történet az ő mulasztása volt és ez az ő felelőssége kéne, hogy legyen...de ugye a pénzt én megkaptam jogtalanul. Csak hát egyáltalán nem kértem, sőt.


Előre is köszi a segítő válaszokat!



2019. máj. 21. 02:47
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy milyen könyvelőről beszélünk, de nálunk a cégnél, ha valamelyik könyvelő elrontott egy bevallást, vagy a havi bérszámfejtésnél olyan kedvezményt adott, amit a dolgozó nem kért, kénytelen volt megfizetni azt, ami nem a dolgozó sara volt.


Itt konkrétan majd a különbözeti "bírságot".


Azt a kedvezményt, amit jogtalanul kaptál meg, jogosan Tőled követeli vissza az állam. Automatikusan kérhetsz a bevallásban 12 havi részletfizetést rá. De a "bírság", vagy akár késedelmi pótlék részét már nem. Azt vállalja magára a könyvelő, ez a minimum.


"Abban az esetben, ha Ön a családi járulékkedvezmény összegét év közben jogosulatlanul érvényesítette, az igénybe vett kedvezményt az adóbevallás határidejéig vissza kell fizetnie, továbbá a befizetési kötelezettség 12%-ának megfelelő különbözeti bírságot kell fizetnie."


"Van rá bizonyíték, hogy magára vállalta, hogy az ő hibája volt,"


Ha nem tud bemutatni részedről a családi kedvezmény érvényesítéséhez egy aláírt nyilatkozatot, akkor nem kell bizonygatni, hogy az Ő hibája. Hiszen nyilatkozat nélkül nem is érvényesíthette volna, tehát logikus, hogy az Ő hibája.


Na ezt beszéld meg vele...

2019. máj. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

Megkaptad a pénzt? Meg. Észre kellett volna venned? Igen. Na, ezért neked kell visszafizetni, nem neki.

Gyednél egyébként sem állít be semmit, a foglalkoztatóin jelöli, amit beküld igényléskor. Nem tudom, mióta vagy gyeden, de év elején küldi az OEP a nyilatkozatot, amit nem a könyvelő küldd vissza, hanem te... Annyi dolgod lett volna, hogy beküldesz egy nyilatkozatot.

2019. máj. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!