Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaució (biztosíték) adózása,...

Kaució (biztosíték) adózása, ha részben vagy egészben felhasználásra került?

Figyelt kérdés

Ingatlan bérbeadás esetén a károkozás miatt részben/egészben "visszatartott" kaució adózás szempontjából miként viselkedik?


Adókötelezettséget keletkeztet, vagy kártérítésként veszem figyelembe, ez által adómentes?

Számomra a szabályozás nem egyértelmű, aki ért hozzá, segítene? Lehetőleg törvényi hivatkozás megjelölésével. Köszönöm szépen.



2019. jún. 1. 05:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Törvényt nem tudok, csak józan paraszti ésszel az a véleményem:

1, a kaució nem jövedelem, csak letétben van nálad

2, ebből kifolyólag minden normális ember(én is) bankban tartja, ha nincs probléma, távozáskor kamattal együtt visszaadja. Bár mostanában ez nem számottevő összeg

3, ha kárt okoztak, akkor te hozod helyre a bérlő helyett, ergo az ő pénzét költöd, ha marad visszaadod. Tehát sehol nincs jövedelem, nincs mi után adózni.

2019. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

-Ha a kauciót visszaadod, akkor értelemszerűen nem jövedelem

-Ha a kauciót lelakják a bérleti idő végén, akkor az ugyanolyan jövedelem, mint a bérleti díj

-Ha károkozás történik, akkor szerintem:

ha 10% költségátalányt választottál, akkor ugyanúgy jövedelem, hiszen nem tudsz költséget elszámolni

ha tételeset, akkor ellenszámlával igazolod a kárelhárítás költségeit, a fennmaradó részt meg vagy visszaadod, vagy az is jövedelem.

2019. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

:)


Annyira jó, hogy két ellentétes válasz érkezett, tehát még mindig nem tudom, hogy mi a helyzet...


Azért köszönöm, hogy legalább foglalkozott valaki a kérdésemmel.

2019. jún. 1. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!