Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi adómentes AM, adószámos...

Alanyi adómentes AM, adószámos magánszemélyként adok el ruhákat. A számlát hogyan töltsem ki?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem a vállalkozást, magamnak könyvelek.

Papíralapú számlatömböt használok (eddig a nyugta elég volt), helyesen hogyan töltsem ki a számlát?


Az ÁFA mértékét jelöljem 27%-os formában ,számoljam vissza vagy 0 az ÁFA tartalma a számlán a terméknek?


2019. jún. 3. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

JAJJJ.

Sürgősen keress fel egy könyvelőt!!!


Tudod, egyáltalán mit jelent az Alanyi adómentes?

Nem azt jelenti, hogy nem kell adóznod (ha esetleg erre gondoltál, meret találkoztam már ilyennel is), hanem azt jelenti, hogy 0 %-os az ÁFA - tehát semmiképpen nem írhatsz 27 % ÁFÁT a számlára.

2019. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Tudomásom szerit az ÁFA mezőbe nem írsz számot, csak hogy AAM. Nálam a gépi számla is így néz ki!
2019. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem erre gondoltam. Adózok negyedévente.


A számla kitöltését kérdeztem, hogyan bontsam az ÁFA tartalmat, bontsam-e?

2019. jún. 3. 15:44
 4/16 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, 1000 Ft a termék.

Tehát 1000 Ft és AAM szerepeljen a számlán, nem bontva ki az ÁFA tartalmat?

2019. jún. 3. 15:45
 5/16 anonim válasza:
Nem igazán értem, amit írsz. Ha alanyi adómentes vagy, akkor nem számlázol ÁFA-san, hiszen amikor eladsz, nincs ÁFA. Ha vásárolsz terméket, akkor ott megfizeted az ÁFA-t, de Te ÁFA mentesen adod el a terméket. Akkor mit fizetsz negyed évente? Maximum ha pl. van külföldi beszerzésed ahol nem fizetted be az ÁFA-t (tehát nettó áron vásárolsz), azt kell megfizetned. Az adószámodban mi az ÁFA kód (a két kötőjel közötti szám)? 1 vagy 2?
2019. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

És igen, a számla kitöltésénél ha 1000 Ft-ot kérsz a termékért, akkor az egység árad is 1000 Forint és az ÁFA tartalommal növelt ár is 1000 Ft lesz. ÁFA mértéke AAM.

Arra érdemes még figyelned, hogy éves szinten nem lépheted túl a 12 millió Forintot, mert akkor ÁFA körössé válsz (és két évig nem léphetsz majd ki az ÁFA körből)

2019. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"A számla kitöltését kérdeztem, hogyan bontsam az ÁFA tartalmat, bontsam-e?"


Arra is válaszoltam, de ebből is látszik, hogy halvány fogalmad sincs a dologról - bocs - ezért mondtam, hogy sürgősen keress fel egy könyvelőt, hogy letisztázza, elmagyarázza, a benned lévő zavarokat.


A számlán alul baloldalt AAm-et kell írni, jobboldalt pedig egy áthúzott 0-át - de ezzel korántsincs megoldva a dolog, mert szemmel láthatóan össze vagy zavarodva.


Ráadásul, ha nem kifizetőhely vonja az adókat, járulékaidat, akkor egy adószámos magánszemély adózása sem túl egyszerű dolog.

2019. jún. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen áfatartalmat akarsz kibontani, amikor a számládban nem számítasz fel áfát???

Édes Jézus, gyere le... minden hülye elhiszi, hogy ha Mari megoldja könyvelő nélkül (mert Mari a büntit nem veri nagydobra), akkor neki is menni fog.

Adószámos magánszemélyként max a megunt cuccaidat adhatod el, mást nem (ahhoz meg nem kellett volna adószám sem).

2019. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ha nem kifizetőhely vonja az adókat


Nem jó keverni a kifizetőt a kifizetőhellyel :)

2019. jún. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a választ a kérdésemre.

Szép napot.

2019. jún. 3. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!