Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi adómentes AM, adószámos...

Alanyi adómentes AM, adószámos magánszemélyként adok el ruhákat. A számlát hogyan töltsem ki?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem a vállalkozást, magamnak könyvelek.

Papíralapú számlatömböt használok (eddig a nyugta elég volt), helyesen hogyan töltsem ki a számlát?


Az ÁFA mértékét jelöljem 27%-os formában ,számoljam vissza vagy 0 az ÁFA tartalma a számlán a terméknek?


2019. jún. 3. 13:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, kérdező, Te most azt hiszed, hogy "leoltunk" Téged, pedig igazából csak meg akarunk védeni egy hatalmas bírságtól.


Egészen biztos, hogy sem az adózásban, sem magában a tevékenységben nincs jártasságod, szinte tuti, hogy szabálytalanul csinálod és ha kapsz egy ellenőrzést, egy próbavásárlást, nagyon sokba fog kerülni a NAV-os bírság.


TÉNYLEG szánj rá 5 ezer ft-ot, hogy egy könyvelő elmagyarázza Neked a dolgokat - hidd el, nem rosszindulatból mondom.

2019. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Osztom az előttem hozzászóló válaszát.

Beszélj egy könyvelővel... sürgősen!


Adószámos magánszemélyként ad el ruhákat?!?!?!

Negyedévente fizet adót?!?!?!?

Eddig a nyugta elég volt?!?!?!?

2019. jún. 4. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12, a negyedévente fizet adót teljesen rendben van. Ez az előírás, ha kifizető nem von előleget (ev, őstermelő, mszemély).
2019. jún. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13-as!


Ezzel nincsen semmi bajom, de nézzük az elejét:

"adószámos magánszemélyként adok el ruhákat"

Már eleve nem értem, ez hogy' lehet, a többi kérdés csak ennek folytatása... :)

2019. jún. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem kell magyarázkodnod, az adóban tévedtél, elég lett volna ennyi...
2019. jún. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem magyarázkodom.


A nyugtát miért nem sérelmezted? Akkor azzal is gondod van.


Jó... részemről befejeztem, látom, megint egy kötekedővel találkoztam.


Lapoztam.

2019. jún. 6. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!