Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem áfás katás vagyok...

Ha nem áfás katás vagyok (ev), akkor [. ]?

Figyelt kérdés

külföldi (osztrák, román, szlovén) számlázás esetén (szolgáltatás), áfás vagy áfa nélküli számlát kell kiállítsak? Közösségi adószámom van.


(ha jól rémlik a könyvelőm azt mondta, hogy áfás, de "kollégák", akik ugyanezt csinálják és rendszeresen számláznak külföldre, azt mondják, nem kell áfa rá...és tekintve, hogy a könyvelőm jó pár dolgot ba#zott el nem tudom kinek higgyek...új könyvelő keresése van folyamatban, csak még azt várom, hogy a mostani a legutóbbi elba#szását rendbe hozza)



2019. jún. 25. 22:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

az önkormányzatnál fog telni, ahogy elnézem....



Mindenesetre köszönöm annak, aki segíteni próbált, mivel úgyis megyek a navhoz, megkérdezem őket a külföldi számlázásról is.

2019. jún. 26. 23:17
 12/18 anonim ***** válasza:
Hipában nem vagy katás??? Ennyire kicsi a bevételed vagy sok a ktg?
2019. jún. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Akit érdekel a sztori vége;

1) nav szerint nem kell áfásan számláznom

2) navos ügyintéző nagyon kedves volt, kijavítottunk mindent

3) könyvelőt kirúgtam, és még ő volt megsértődve, és továbbra is állította, hogy a nav és én vagyok a hülye, ő jól csinálta

4) hipa maradt úgy ahogy van, állítólag nem gond

5) nav azt javasolta, hogy ne legyen könyvelőm, a 1819 et hívjam, vagy menjek be segítenek

2019. júl. 4. 11:36
 14/18 anonim ***** válasza:
A NAV tanacsait azert ne vedd keszpenznek, mert ok is csak ertelmezik a torvenyt, sokszor tevesen, nem egy esetet ismerek, amiben buntettekk volna az embert, amiert a toluk korabban kapott tanacsot kovette. Legyen valami irasos bizonyitekod, hogy ok javasoltak neked valamit, akkor meguszhatod a buntit, ha megis tevednenek.
2019. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Sajnos akkor sem úszhatja meg. Ha a navtól van hivatalos állásfoglalásod egy ügyben, akkor az azzal záródik minden esetben, hogy egy esetleges ellenőrzés vagy akármi során nem alkalmazható bizonyító erejű okiratnak. Vagyis ha van egy nav állásfoglalásod, hogy csináld "A"-t, és te csinálod "A"-t, viszont a revizor azt mondja, hogy "B"-t kellett volna csinálnod, akkor hiába lobogtatod a navos levelet, semmi sem érsz el vele sajnos.
2019. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Inkább a navra hallgatok, mint egy olyan könyvelőre, aki nem képes egy katas bevallást se normálisan kitölteni, amikor 5 számlám volt tavaly összesen.


Összefoglalva nagyon naiv voltam, hogy könyvelőre bíztam magam, jobban jártam volna, ha elolvasok mindent többször és a navnál megcsinálok mindent. :(


Ettől független mindenkinek javaslom, hogyha komolyabb vállalkozásba fog, keressen egy megbízható könyvelőt, csak alaposan ellenőrizze le a munkáját.

2019. júl. 11. 16:43
 17/18 anonim ***** válasza:
A navos hozzáállást ismerem, éppen van itt egy katásnak indult ember, akit a navosoknak sikerült normál vállalkozásban indítani, a könyvelőt nem hallgattuk meg, tehát nem tudhatjuk pontosan mi volt a szituáció, az önkormányzati rendszer az idén pokoli, tehát nem feltétlen az ő hanyagsága a későn beért bevallás, és igen, sajnos van, hogy évekkel később kiderül, mégis a könyvelőnek van igaza (ilyen volt most nálam is), igaz három éve megsértődve távozott innen.... No most mégiscsak javítanám már ki legyek szíves.... Erről ennyit. Elegem van már abból, hogy mindenki a könyvelőket savazza, miközben nem működő rendszerekkel, félretájékoztató adóhatósággal, állandóan változó bevallási nyomtatványokkal és módszerekkel, a helyzet magaslatán nem álló önkormányzatokkal, kormányhivatalokkal vívunk mindennap....
2019. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Sajnos akkor sem úszhatja meg. Ha a navtól van hivatalos állásfoglalásod egy ügyben, akkor az azzal záródik minden esetben, hogy egy esetleges ellenőrzés vagy akármi során nem alkalmazható bizonyító erejű okiratnak."


De, meguszhatja, mert a NAV maga latja, hogy az ok tanacsukat kovette, es elengedhetik a buntetest, en ilyen konkret esetet tudok. Ha megsem, es perelne a NAV-ot, akkor lenne problemas az allasfoglalas, de meg ott is enyhito tenyezo, hiszen kizarhatja a rosszhiszemuseget.

2019. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!